Ebubekir Taşyürek: HDP’nin oylarına da talibim

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek seçim çalışmaları kapsamında, Malatya Dernekler Birliği tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Taşyürek, HDP’nin oylarına talip olduğunu açıkladı.

TAŞYÜREK’TEN MHP’YE TEŞEKKÜR

Konuşmasına vatandaşları selamlayarak başlayan Taşyürek, “Saygıdeğer dostlar, kıymetli Malatyalı hemşirelerim, bizim biliyorsunuz bu dönem Cumhur ittifakı diye daha önce genel seçimlerde yaptığımız ittifakın devamı olarak yerel seçimlerde de Milliyetçi Hareket Partili dostlarımız ve kardeşlerimizle bir ittifak yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve doktor Bahçeli beyefendinin prensipleriyle güzel memlekete hizmet yolunda önemli adımlar atıyoruz, birliktelik yapıyoruz. Ebubekir Taşyürek Kartal’da Cumhur ittifakın da ayrıca belediye başkan adayıdır. Bu vesileyle ben Milliyetçi Hareket Partili dostlarımıza, ortaya koydukları bu iradeden dolayı, bu güzel iş birliğinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak MHP’ye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“HDP’Lİ ARKADAŞLARIMIZIN OYLARINA TALİBİM”

MHP’ye teşekkür eden Taşyürek konuşmasına devam ederek, “Ama şunu da söylemek istiyorum, Tabi ki bu bir yerel seçimdir, bu yerel seçimde sadece Milliyetçi Hareket Partili dostlarımızın değil, Saadet Partili dostlarımızdan başlamak üzere, bütün bu bayrağa, bu ezana, bu güzel toprağa kökleriyle bağlı, Cumhuriyet Halk Partili, İYİ Partili, HDP’li de arkadaşlarımız dahil, bütün hepsinin oylarına talip olduğumuzu, önceliklere gönüllere talip olduğumuzu, yerel seçimlerde öncelikli olarak, hizmet yapmanın öncelik olduğunu bu vesileyle de belirtmek isterim. İnşallah koyacağımız projeyle de kendimizi anlatmaya, onların oylarına talip olduğumuzu bir kez daha huzurlarınızda belirtirim.” ifadelerini kullandı.

HDP’li vatandaşlardan oy isteyen Taşyürek, içkili mekanlara verilen ruhsatlarla ilgili de konuştu. Kartal Belediyesi’nin şimdiye kadar 384 mekana içki satma ruhsatı verdiğini hatırlatan Taşyürek, okul ve dini mekanlara 500 metre mesafede bulunan içkili mekanlara ruhsat verilmesini “hukuka aykırı” olarak niteleyerek eleştirdi.