Muammer Çelebi: Hüsnü Süslü’nün istifasını kabul etmedim

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi bu sabah aday tanıtım kahvaltısında Kartal basınıyla bir araya geldi. Çelebi yaptığı açıklamada, Hüsnü Süslü’nün istifasını kabul etmediğini söyledi.

Hüsnü Süslü, hakkında açıklama yapan Çelebi, Süslü’nün istifasını kabul etmediğini, Süslü ailesini kaybetmek istemediklerini söyledi. Çelebi, “Değerli Hüsnü bey bizimle tekrar, Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte siyaset yapacaktır ve tabiki bugünlerde bir kırgınlığı var, üzüntüsü var ama bu Cumhuriyet Halk Partisine olan kırgınlığı ve üzüntüsü değil, bunu da bilmenizi istiyorum. Bu ailesinin aldığı bir karardır. İstifasını kabul etmedim.” dedi.

Çelebi’nin açıklamasının tamamı:

Hüsnü Süslü, beyler biliyorsunuz, malumunuz, basında da yansıdı, ama ben kendisiyle görüştüm, asla elbetteki siyaseti bırakma gibi bir düşünce hasıl olmuş, kendisinde ve ailesinde, ama görüştüm, ilerki süreçte birlikte hareket edeceğiz, sevgili Hüsnü Süslü partimizin önemli bir değeridir. Bugüne kadar siyasete çok önemli işler ve değerler katmıştır. Onun için şunu bilin, Hüsnü Süslü evet belki o günkü bir kırılganlıkla, üzüntüyle böyle bir durum hasıl oldu ama partimiz içerisinde tekrar siyaset yapacak. Beraber yol yürüyeceğiz. Çünkü bu partiye çok şey kattı. Sevgili Hüsnü Süslü, özellikle Kartal örgütüne ve Türkiye siyasetine önemli şeyler kattı. Çünkü 2 yıl boyunca bizim Parti Meclisi üyeliğimizi yaptı. Bizim en üst organımız olan Parti Meclisi üyeliğini yapmak önemli bir iştir ve gurur ve şereftir bir insan için. Bana göre orada bulunan herkes için bir şereftir Parti Meclisi üyeliği yapmak. Bu yüzden şunu belirtmek istiyorum. Değerli Hüsnü bey bizimle tekrar, Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte siyaset yapacaktır ve tabiki bugünlerde bir kırgınlığı var, üzüntüsü var ama bu Cumhuriyet Halk Partisine olan kırgınlığı ve üzüntüsü değil, bunu da bilmenizi istiyorum. Bu ailesinin aldığı bir karardır, dediğim gibi uzatmayayım, sevgili Hüsnü beyle biz yol yürüyeceğiz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak. Ben Hüsnü Süslü’nün istifasını kabul etmedim.