Altınok Öz: Kartal’da yaşamaya devam edeceğim

Kartal’ın 2 dönemdir belediye başkanı olan ve Mart 2019 seçimlerinden sonra görevi bırakacak olan Belediye Başkanı Altınok Öz, başkanlıktan ayrıldıktan sonra da Kartal’da yaşamaya devam edeceğini açıkladı.

Aslen Nevşehir, Gülşehirli olan Altınok Öz, Adnan Kahveci’yi anma etkinliğinin yapıldığı Yakacık Mezarlığı’nda yaptığı açıklamada, “Bundan sonraki yaşamımda yine Kartal’da olacağım ve yine Allah sağlık verdiği sürece de 5 Şubat’lar da sizlerin arasında, belki de karşıdan seyrediyor olacağım. Çünkü ona kalbi bir minnet duygusu bizlere, siyasetçilere rehber olabildiği için, Allah’tan Adnan Kahveci’ye, eşine ve kızına da rahmet diliyorum. Burada, toplanıp da onurlandırdınız için, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.”

Altınok Öz: Taşınmıyorum

Altınok Öz’ün açıklamasının tamamı:

1993 yılı benim için acılarla dolu olan bir yıl oldu. Önce Uğur Mumcu vuruldu. Ardından Adnan Kahveci’nin kaza haberi geldi. O gün çok üzüldüm, üzülmeme fırsat kalmadan ertesi gün babamın ölüm haberi geldi. Onun için 5 Şubat 6 Şubat 1993 yılını unutmam mümkün değildir. 10 yıldır Adnan Kahveci’nin Derneği ile birlikte burada siyasetin dışında, biraz da siyasetten mesaj verir şekilde anmaya çalıştım. Adnan Kahveci, Rustam Batuhan’ın bir sorusuna diyor ki, “siyasetçi samimi olacak, güven verecek, umut verecek” Adnan Kahveci doğduğu yerin ötesinde yüreklice Doğu sorunu, Kürt sorunu konusunda rapor yazabilecek kader yürekli bir siyasetçidir. Onu doğrunun dürüstlüğün siyasette bazen bedeli var. Eğer demokrasi Türkiye’de yerleşmiş olsaydı, hem faili meçhul cinayetler aydınlanırdı, hem de Adnan Kahveci’nin ölümü aydınlanırdı. Halen vicdanlarda Adnan Kahveci’nin ölümü ile ilgili soru varsa ve onun karşılığı alınamıyorsa, Türkiye’de demokrasinin halen tam yerleşmediğinin ifadesidir. Ben hep inanıyorum, Belediye Başkanlığı makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Ama siyaseten bana rehber olmuş bir ismi almak da, onunla birlikte olmak da gurur duymuşumdur.

Bundan sonraki yaşamımda yine Kartal’da olacağım ve yine Allah sağlık verdiği sürece de 5 Şubat’lar da sizlerin arasında, belki de karşıdan seyrediyor olacağım. Çünkü ona kalbi bir minnet duygusu bizlere, siyasetçilere rehber olabildiği için, Allah’tan Adnan Kahveci’ye, eşine ve kızına da rahmet diliyorum. Burada, toplanıp da onurlandırdınız için, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.