Kartal’da şimdiye kadar meydana gelen en büyük facialar

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da geçmişten günümüze meydana gelen yürek burkucu faciaları araştırdık. Kartal 24 Haber Merkezi tarafından yapılan araştırmada bazı facialar derlendi.

İstanbul Kartal’da akla ilk gelen en büyük facialardan biri 24 Şubat 2004’de Kartal Spor Caddesi’nde meydana gelen Tanker Faciası olmuştu.

Her sayfada bir facia yer almaktadır. En alttaki “Sonraki sayfa”ya tıklayarak sayfalar arasında ilerleyerek göz atabilirsiniz.

2004 – Kartal Tanker Faciası

kartal facia 1

Kartal’da 9 kişinin öldüğü kazaya, 22 ton mazot yüklü tankerin ‘tamamen bitmiş fren balataları’ yol açtı. İstanbul Kartal’da freni boşalan petrol yüklü bir tanker, önüne çıkan bir çok araca çarparak zincirleme kazaya yol açtı. Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, en az 22 kişi de yaralandı.

Kartal Köprüsü’nden sahile doğru inen bir tankerin freni, 24 Şubat 2004 tarihinde saat 15:00 sıralarında Spor Caddesi üzerinde patladı. Bunun üzerine duramayarak iki otobüs, üç minibüs, üç kamyonet, bir TIR ve 17 otomobile çarparak ezen tanker, devrilerek durdu. Tankerin çarptığı araçlardan bazıları, içlerinde bulunanlar çıkamadan alev aldı.

Kazada hayatını kaybedenler; Erdoğan Karakaş, Atilla Gürsel, Ömür Beyazıtoğlu, İsmail Nazif Beyazıtoğlu, Müge Kıranel, Sabri Gürçay, Nilüfer Kıranel, Latif Yılmaz, Yıldız Gürsel oldu. Yaralılar ise; Adil Baş, Emre Gülaç, Songül Anlamaz, Faruk Anlamaz, Daçin Kılıç, Şevki Akgöz, Akın Aydemir, Fahri Türk, İbrahim Akdağ, Mehmet Erdoğan, Edanur Pilav, Filiz Mine Gözübüyük, Ayşe Özer, Hatun Özer, Ziya Günaydın, FerşatKastanlı, Pınar Cantürk, Mustafa Asaklı, Murat Erdoğan, Erol Kars, Murat Yıldırım oldu.

Bu arada, kazaya neden olan TIR’ın şoförü Cahit Karakaş’ın, hastanedeki ilk tedavisinin ardından gözaltına alındı. Olaydan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

kartal facia

kartal facia

kartal facia

kartal facia

x
Haberin tamamı için sayfalar arasında ilerleyin
1 / 7