Maltepe Üniversitesi yasta, Şevval Yılmaz

- Yorumlar

Kartal’da çöken binada yaşayan Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencisi Şevval Yılmaz hayatını kaybetti.

Yılmaz’ın okuduğu üniversiteden açıklama geldi.

Kartal’da çöken bina yüreklerimizi parçaladı… Enkaz altında hayatını kaybeden Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son sınıf öğrencimiz Şevval Yılmaz ile de can evimizden vurulduk…
Şevval’i enkazdan kurtarmaya çalışanlar arasında üniversitemiz öğrencilerinden oluşan Maltepe Üniversitesi Arama Kurtarma Kulübü de vardı.
Arama Kurtarma Kulübü Başkanı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Kerem Çep, bugüne kadar tatbikat ve eğitim aldıklarını ancak ilk kez arkadaşlarını bulma umuduyla gerçek bir enkaz kurtarma çalışmasına katıldıklarını söyledi. Çep, “Enkazda birisini bulduklarını söylediklerinde hemen ‘acaba Şevvali mi buldular’ diye koştuk. Biz moloz yığınları için destek verdik, onlar kazdıkça biz moloz yığınlarını çıkarıyorduk. Ulaşılan kişinin Şevval olduğunu duyduk… Fakat arkadaşımızın cansız bedenine ulaşanların yüz ifadelerini gördük, ne olduğunu anladık… Kimseden bir şey duymadan, içimiz o an yandı…” dedi.
İki gün boyunca bölgede arama ekiplerine destek veren öğrencilerimize emekleri ve cesaretleri için teşekkürü bir borç biliriz.

Kartal’da çöken bina yüreklerimizi parçaladı… Enkaz altında hayatını kaybeden Maltepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümü son…

Posted by T.C. Maltepe Üniversitesi on Saturday, February 9, 2019

x