Enkaz altında kimse kalmadı

- Yorumlar

Kartal’da çöken binada bilanço netleşmeye başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kartal’da çöken 8 katlı binaya ilişkin açıklama yaptı.

Soylu, “Enkazda 35 kişi vardı. 14 kişiyi yaralı olarak enkazdan çıkarttık. 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Burada kim hatalıysa gereği yapılacaktır” dedi.

Kaç kişi olduğunu biliyorduk, ama açıklamadık

Soylu, “Özellikle rakam vermekten kaçınıyoruz. Ama ilk dakikadan itibaren rakamı biliyoruz. Sadece 1 veya 2 kişiyle ilgili tereddütlerimiz var. Enkazda 34 kişi olduğunu düşünüyoruz. 1 kişi dışında 34 rakamını tespit ettik.

Orta Asyalı birini çıkardık

“Volkan Balta, camcı olan kardeşimizin tam o anda orada olduğunu öğrendik. Aynı zamanda aşağıdaki dükkanda da 1 veya 2 kişinin olabileceği konusunda bir değerlendirme vardı. Nihayetinde bugün itibariyle de bu 34 kişinin dışında 1 kişiye daha ulaştık. O da Orta Asya kökenli, kimliği tarafımızca bilinen ama henüz teyit edemediğimiz için sizinle paylaşamayacağımız ülkemizde yaşayan bir misafir. O açıdan 14 kişiyi yaralı olarak arkadaşlarımız çıkardılar. 21 kişiyi maalesef canlı çıkarmak nasip olmadı, bütün gayretlere, bütün çalışmalara rağmen onları kaybettik.”

x