Başkan Kenan Şahin’den Ağaçlandırma Seferberliği

- Yorumla

Pendik Belediyesi “Orman Haftası” sebebiyle ağaç dikim seferberliği başlattı. Aynı zamanda “Yaşlılar Haftası” da aynı döneme denk geldiği için dedeler ile torunlarını ağaç dikim etkinliğinde buluşturan belediye 850 adet çam fidanını doğaya kazandırdı.

Torunları ile birlikte fidan diken dedeler eğlenceli anlar yaşadı. Aynı zamanda 16 okuldan 430 öğrencinin de katıldığı etkinlikte fidanlar toprakla buluştu.

Başkan Kenan Şahin: “Pendik’te yeşil bulduğumuz her alanı ormana çevireceğiz”

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Pendik Belediye Dr. Başkanı Kenan Şahin, geçtiğimiz aylarda Orman Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ‘Pendik’te 100 bin ıhlamur’ etkinliğini hatırlatarak, Türkiye’de kurumların bu anlamda oldukça iyi çalışmalar yaptığını söyledi. Konuşmasında çocuklara ve gençlere seslenen Başkan Şahin, “ Geleceğe sahip çıkmak için yeşile sahip çıkın. Parklardaki ağaçları koruyun. Biliniz ki onlar canlı.” Şeklinde konuştu. Şahin konuşmasında, Pendik Belediyesinin ‘Her yıl 100 bin fidan dikimi’ sloganıyla çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak “Pendik’te yeşil bulduğumuz her alanı ormana çevireceğiz. “şeklinde konuştu.

Dedeler ve torunlar fidan dikti

Dedeler ve torunlar fidan dikti

Dedeler ve torunlar fidan dikti

Dedeler ve torunlar fidan dikti

Dedeler ve torunlar fidan dikti

x
Yorumlar