Altınok Öz: Canan Kaftancıoğlu, Süleyman Soylu’ya çalıştı

İstanbul Kartal’da çöken apartmanla ilgili CHP’ye çatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü suçlamıştı. Soylu’ya Kartalda Kent 34 ve Kartal Gazetesi gibi yerel gazetelerin sahibi ve başyazarı olan Vural Dağtekin’den tepki geldi.

“Batsın sizin belediyecilik anlayışınız”

Kartal Belediye Başkanı CHP’li Altınok Öz’ü suçlayan Soylu “Kartal Belediye Başkanını bir kere bile orada görmedim. Batsın sizin komünistliğiniz, batsın sizin solculuğunuz, batsın sizin belediye anlayışınız” demişti.

Dağtekin’den Altınok Öz’e destek yazısı

Kartal’da yerel gazete sahibi ve başyazarı Vural Dağtekin, Altınok Öz’ün Kartal’da yok sayıldığını iddia eden bir yazı kaleme aldı. Altınok Öz’ün olayın hemen ardından bölgeye gittiğine değinen Dağtekin, hatta Öz’ün gittiği dakikalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, başta İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu olmak üzere il yöneticilerinin de bölgeye geldiğini yazdı.

Dağtekin, “CHP İstanbul İl Başkanı ve heyeti, Altınok Öz’ü ısrarla sakladı, görmek istemedi, uzak durdu” dedi. Dağtekin’in yazısı, Altınok Öz’ün son hamlesiyle iddia olmaktan çıktı, “Altınok Öz de böyle düşünüyor” denilmesine neden oldu. Dağtekin, yazdığı bir yazıyla da Altınok Öz’ü kum tanesine benzetti ve “Sel gider, kum kalır” dedi. Altınok Öz ise her iki yazıyı da Twitter’da paylaştı.

Altınok Öz: Sel gider, kum kalır

Altınok Öz, Twitter hesabından bu yazıyı paylaştı, “Canan Kaftancıoğlu, Süleyman Soylu’ya çalıştı” diye yazdı. Öz, tweetine Dağtekin’in kendisini savunan yazısını da iliştirdi. Öz ardından Dağtekin’in kendisi hakkında yazdığı “Sel gider, kum kalır” yazısını tweetledi.

altınok gider sel gider kum kalır

Dağtekin bu yazıda alttaki ifadeler yer aldı:

Altınok Öz halkın kankası olmuş…

Halk bir kumsal ise o da bir Kum tanesi…

Bugün sel olup önünüze katıp yok etmek istediniz ama gün gelir bu da geçer…

Sonra…

Sel gider kum kalır…

altınok öz kaftancıoğlu