Altınok Öz: Kartal’da markayım, herhangi partiden rahatlıkla seçimi de alırım

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Demirören Medya Grubuna bağlı Posta Gazetesine tam sayfa köşe yazısı yayınladı. Hakkındaki soruları yanıtlayan Öz, “Kartal’da markayım, herhangi partiden rahatlıkla seçimi de alırım.” dedi.

Öz’ün röportajından öne çıkan ifadeleri:

“Bana aday ol dediler oldum”

– Aday olan arkadaş başkan yardımcımdı. Dilerim kazanır. Başkan yardımcısısın aday olmasından rahatsız olmadım. İki dönem aday olacağımı söylemiştim. 3. dönem için müracaat etmeyeceğimi, eğer partinin bana ihtiyacı olursa devam edeceğimi belirtmiştim. CHP İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı “Aday ol, elimizi rahatlat” dedi. Ve öyle devam ettik. Eğer planlarını fark etseydim aday olmazdım.

“Kartal’da bir markayım, herhangi partiden rahatlıkla seçimi de alırım”

– Ben başkanlık sevdasında değilim. Bu şartlarda hazırlığımı yapardım. Kartal’da bir markayım. Herhangi bir partiden rahatlıkla seçimi de alırdım. Ama benim hedefim CHP.

– Yeni CHP değil, yeniden CHP. Koltuklar geçici, önemli olan parti. CHP ye, Atatürk’e, laikliğe, demokrasiye gönül veren, iyi bir CHP’yle Türkiye’nin düze çıkacağına inanan bir sürü insan gönüllü veya gönülsüz CHP ye destek veriyor. Bu kitleyi harekete geçirecek bir CHP’ye ihtiyaç var.

Röportajın tamamını, Kartal Belediyesi’nin yayınladığı, alttaki fotokopiden okuyabilirsiniz:

altınok öz posta,

x