Erdoğan’dan Altınok Öz’e kovboy benzetmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’e hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Kartal’daki facia üzerinden çattı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında Kartal’da çöken binayı Mehmet Sekmen’in yaptığını söylemesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert yanıt geldi. Erdoğan Kılıçdaroğlu’na, “Kartal’da 21 kişinin şehit olduğu olayda sen neredeydin? Belediye başkanın da 5 gün sonra geldi, adeta kovboy edasıyla.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

– Siz Kartal’ın belediye başkanısınız. İkinci dönem orada belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Yanı başında bu olay oluyor ve siz 5 gün sonra oraya gidiyorsunuz.

– Genel Başkan ise kendi belediye başkanının oraya ne zaman gittiğinin haberi yok, benimki bütün gün oradaydı diyor. Peki bay Kemal sen 21 kişinin şehit olduğu vakada sen neredesin. Yuhalanır mıyım diye mi korktun.

– 9 askerimizin şehidinde istifa eden Akif Hamzaçebi oradaydı, ama Bay Kemal orada yoktu. Sen nerede varsın yahu! Kalkıp AK Parti’ye suçlama yapıyorsun. AK Parti’nin döneminde mi oldu.

“Belediye başkanın adeta kovboy edasında”

– Ben göreve geldiğimde Türkiye’de önceki belediyelerden devraldığım bir şey 13 emsal vermek suretiyle inşaat ruhsatı veriyorlardı. Bunu 3 emsale indiren benim. 100 binlikler bana geldiğinde yerine göre makaslamışımdır. Dikey mimariye hep karşı çıktım, başarılı oldum mu, olamadım. Niye bazı yerlerde bizim tasarrufumuz dışında maalesef. Her yerde olamıyorsun ki aynı anda.

– O partinin genel başkanı olarak oraya gelip ziyaret etmiyorsun. Belediye başkanın 5 gün sonra oraya geliyor. Oraya gelişini görüyor musunuz? Bakıyorsunuz farklı havalarda adeta bir kovboy edasıyla oraya geliyor.