Gökhan Yüksel, Kartal’ın mahallelerini gezip projelerini anlatıyor

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel Kartal’ın mahallelerini gezmeye devam ediyor. Yüksek gittiği her mahallede planladığı projeleri vatandaşlara anlatıyor. Yüksel geçtiğimiz hafta Topselvi, Yalı, Karlıktepe ve bugün de Uğurmumcu mahallelerini ziyaret etti.

Yalı Mahallesi ziyaretleri kapsamında Mareşal Fevzi Çakmak Cami cemaati, Karlıktepe Mahalle Muhtarlığı, Karlıktepe Aile Sağlığı Merkezi, Karlıktepe Karakolu ve Elazığ Maden İlçesi Bermazlılar Derneğini ziyaret etti. Yalı Mahallesi’ne kültür merkezi sözü veren Yüksel, altında imzası bulunan Kartallı Kazım Meydanı, Mehmet Ali Büklü Parkı, Bayram Demirkol Parkı, 230 yatak kapasiteli huzurevi gibi projelerini anlatan Yüksel Kartal’da göreve geldiklerinde 1 olan kreş sayısını 17’ye çıkarma noktasına getirdiklerini belirtti. Bu kreşlerden birinin de Yalı Mahallesi’nde olduğunu söyleyen Yüksel, “10 yıldır devam ettirdiğimiz “Sosyal Belediyecilik” anlayışı büyüyerek, güçlenerek devam edecek. Çünkü buna bilgim, birikimim, heyecanım, gücüm, kuvvetim ve en önemlisi sevgimi katarak koşturacağımdan şüpheniz olmasın. Bu Kartal hepimizin, buradaki yaşam standardını bir adım daha yukarı taşımak için aday oldum. Kartal’da nefesi arttıracak, yeşili arttıracak güzel projelerimiz var. Bunları da ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.” ifadelerini kullandı.

Bir ziyaret de Karlıktepe Mahallesi’ne düzenleyen Yüksel, “Kartal’da doğup, büyümek, Kartal’a hizmet etme sevdasını taşımak ayrı bir şey. Karlıktepe Mahallesinin ihtiyaçlarını, eksiklerini bilen biri olarak, buna uygun projelerim var. Projelerimiz hazır, uygulanmaya hazır projelerimiz vardı. Bunları uygulamak bana kısmet olacak. Eksikleri biliyoruz, atılması gereken adımları biliyoruz. Yerel yönetimlerde edindiğimiz bütün tecrübeleri, sizin hizmetinize sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kartal’daki iktidarımız, güçlenerek devam edecek” dedi. Yüksel Karlıktepe ziyaretleri kapsamında, Topçamlar Cami cemaati, Stad Taksi durağı ve CHP Karlıktepe Mahalle birimini ziyaret etti, işe giden vatandaşlarla sohbet etti.

gökhan yüksel kahvaltı 4

“Anadolu Yakası Kartal’da nefes alacak”

Yüksel geçtiğimiz hafta İSMMMO Kartal Temsilciliği ve Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Kartal Şubesinin kahvaltısına katılarak, “Amacım Kartal’da barışı, kardeşliği, dostluğu pekiştirecek ve Kartal’ı daha güzelleştirecek projelere imza atmak. İstanbul’un en genç belediye başkan adayı olmam vesilesiyle de güzel projelerimiz var. 10 yıllık süre zarfında Kartal Belediyesi’nin oturmuş bir kurumsal kimliği vardır. Son 5 yılda da içerisindeydim. Etüt proje müdürlüğü bana bağlıydı. Mutfakta ürettiğimiz onlarca proje var. Yeşille buluşturacağız sizi. Anadolu Yakası Kartal’da nefes alacak. Kültür & Sanatla buluşturacağız sizi, arttırarak. Güzel güzel projelerimiz var. Gençlerimizi sporla buluşturacağız. Bunların hepsi planlandı, programlandı. Belediyenin devam eden işleri var. İlk önce onları tamamlayıp, sizleri heyecanlandıracak güzel projelerimiz de olacak. Tabi bu noktada mali müşavirler odası benim için her zaman kıymetli olacak. Ben de iktisat mezunuyum. Finans yüksek lisansı yaptım. Kabul ederseniz, odanızın fahri üyesi de olabilirim. Bu güzel sabah kahvaltısında sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum. Bu genç kardeşinize inanın, güvenin. Kartal’daki sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.