Gökhan Yüksel Kartal’da hamsi gününe katıldı

Kartal’da düzenlenen hamsi gününe katılan CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, hamsi yemek için sıraya giren vatandaşlarla selamlaştı. Gökhan Yüksel’in yanında Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Bünyamin Balta da yer aldı.

Kartal’da çöken bina ve yitirilen vatandaşların anısına saygı amacıyla etkinlikte yapılması planlanan şenlikler iptal edilirken, sadece vatandaşa hamsi dağıtımı yapıldı. Konuşmasına Orhantepe Mahallesi’nde çöken binada hayatını kaybeden vatandaşlar için duyduğu üzüntüyü belirterek başlayan Yüksel, hamsi günü gibi etkinliklerin sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bir örneği olduğunu söyledi.

gökhan yuksel hamsi 2-kartal24

Kartal halkıyla buluşmaktan çok büyük bir keyif alıyoruz

Gökhan Yüksel’in konuşması:

Orhantepe Mahallesi’ndeki çöken binada yurttaşlarımızın hayatlarını kaybetmesi bizde derin bir üzüntü yarattı. Dolayısıyla bugün şenlik yapılmayarak sadece pişirilen hamsiler Kartal halkıyla buluşturuldu. Kartal Belediyesi bunu ilk defa yapmıyor. Kartal’ı 2009’da buluşturduğumuz sosyal demokrat belediyecilik anlayışının gerekliliklerinden birisi ve bunlar devam edecek. Kartal halkıyla buluşmaya devam edeceğiz. Burada dostluğu, kardeşliği ve arkadaşlığı pekiştirirken bir yandan da aslında sosyal mesajlar veriliyor. Marmara Denizinin kirliliği gibi, balık türlerinin yok olmaya başlaması gibi mesajlar. Burada buluşmak, halkla bütünleşmek, halkın içerisinde yer almak da ayrı birer mesaj.

Kartal’da 10 yıllık sosyal demokrat belediyecilik dönemimizde biriktirmiş olduğumuz bir kurumsal hafıza var. Bu hafızayı Kartal halkına hatırlatmaya devam ediyoruz. Yaptığımız icraatları, geliştirdiğimiz projeleri, şu anda devam eden projelerimizi ve bunları tamamlayıp akabinde yeni dönemde de yapacağımız yeni işleri Kartal halkına anlatmaya çalışıyoruz. Halkla buluştukça seçim çalışmaları daha da güzelleşiyor. İnsana dokundukça yüzler gülüyor. Ne kadar fazla halkın arasında olursak, çalışmalar o kadar keyiflenecek. Kartal halkıyla buluşmaktan çok büyük bir keyif alıyoruz. Çünkü burada doğup büyümek, bu işlerin içerisinden gelmek, burada yaşamak, belediyenin içerisinden gelip Altınok Başkan gibi başarılı bir belediye başkanımızın yanında bu tecrübeleri kazanmak da ayrı bir katkı sağlıyor bize. Halkla daha kolay buluşup, yaptığımız işleri daha rahat anlatıp, yapacaklarımızı daha gönül rahatlığıyla söylüyoruz.