TKP’liler Kartal’da buluştu

‘Aynı Gemide Değiliz’ sloganı ile 31 Mart seçimlerine katılan Türkiye Komünist Partisi (TKP), bugün İstanbul Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir seçim etkinliği düzenledi.

Etkinlikte TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu başta olmak üzere İstanbul adayları da katılarak konuşma yaptı. Avrupa Komünist İnisiyatifi’ne üye komünist partilerin temsilcileri etkinliğe katılıp dayanışma mesajlarını iletti.

‘Emekçiyle patron, ezilenle ezen hiç aynı gemide olur mu’ diyerek 31 Mart yerel seçimlerine katılan Türkiye Komünist Partisi, İstanbul Kartal’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir seçim etkinliği düzenledi.

KARTAL’DA YAŞANAN KATLİAM BU DÜZEN İÇİN NE İLK NE SON

Kartal’da on gün önce yaşanan katliamda, hayatını kaybeden yurttaşları anarak sözlerine başlayan TKP Kartal Belediye Başkan adayı Selahattin Kural, ”Kartal’da yaşanan katliam, bu düzen için ne ilk ne de son!” dedi.

Kartal’da hayatını kaybeden onlarca canımızın hesabını mutlaka soracağız diyen Kural, iş yerlerinde, şantiyelerde, tren kazalarında, viyadük inşaatlarında, tarlalarda, yada bir işçi servisinde ölüm emekçilerin ensesinde hep gezdiğini vurguladı. Kural, “İnşaat mühendisiyim ve iki aydır işsizim, yani milyonlarca işsizden biriyim. Çalıştığım yerler hep şantiyeler oldu. Bu seçim süreci ayrıca inşaat işçilerinin sorunlarını konuşarak da geçecek. AKP iktidarının gözbebeği şantiyeler birer mücadele alanına çevrilecek. Seçim sürecinde de patronların ensesinden inmeyeceğiz. Hak kazanacağız. Bileceğizki patronlardan kazandığımız her hak, onların gemilerinde açılan bir delik olacaktır. Dostlar, Kartal katliamında olduğu gibi diğer katliamlarda ölen emekçi kardeşlerimizi unutmayacağız. Patronlar, çılgın projelerini överek anlatırken biz o projelerde ölen işçileri hatırlayacağız. Kasım ayında gerçekleşen Gebze Viyadük inşaatında ve daha birçoklarında hayatını kaybeden emekçilerin hesabını birlikte soracağız.” dedi.