Erdoğan’ın hiçbiriniz yoktunuz dediği Kartal’daki cenazeden kaç CHP’li çıktı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’yla ilgili olarak CHP’den Akif Hamzaçebi dışında kimsenin gelmediğini söylediği cenazede çok sayıda CHP’li olduğu kesinleşti.

Erdoğan Edirne mitinginde, “Kartal’da binalar yıkıldı. Vatandaş diyor ki “nerede bu belediye başkanı” Beş gün sonra gidiyor. Kabadayılar gibi… Ama bay Kemal sen neredesin? Onun çok önemli işleri var. 21 vatandaşım şehit olmuş, 14 yaralım var, yok. Cenaze… 9 vatandaşımın cenaze törenine ben, arkadaşlarım hep katıldık. CHP’den sadece istifa etmiş olan Akif Hamzaçebi o gün oradaydı. Bay Kemal oraya gelemezdin be? Gelseydin ne olurdu? Bir şey mi olurdu sana? Onların çok önemli işleri var…” ifadeleri kullandı.

Cenaze törenine; CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, CHP’nin Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, CHP Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta, Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak gibi CHP’li isimlerin katıldığı görüldü.