Ebubekir Taşyürek’ten Kartal’daki devlet okuluna seçim ziyareti

Yerel seçimlerde yasak olmasına rağmen okullarda siyasi çalışmalar devam ediyor. AK Parti Kartal adayı Ebubekir Taşyürek Kartal’daki Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde seçim çalışmaları yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı disiplin yönetmeliğine göre okullarda siyasi faaliyet yasak olmasına karşın AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak, seçim çalışması yürüttüğü, öğrencilerle fotoğraf çektirmesinin oraya çıkması velilerden tepki çekti.

Camiden sonra devlet okulunda seçim propagandası

Geçtiğimiz gün Atalar Merkez Caminde konuşma yapan Taşyürek’in bugünkü durağı Petrol-iş Mahallesi’ndeki okul oldu. Oldukça kalabalık bir heyetle okula çıkarma yapan Taşyürek’in okul müdürünün odasında okul yöneticileri ile bir araya gelerek ve okul içinde broşür dağıttığı belirtildi. Okul içindeki kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre, Taşyürek ziyareti sırasında okul önünde öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

MEB disiplin yönetmeliğine göre, “siyasi partilerin, bu partilere bağlı yan kuruluşların, derneklerin, sendikaların ve benzeri kuruluşların siyasi ve ideolojik görüşleri doğrultusunda” faaliyet düzenlemek, “Okuldan tasdikname ile uzaklaştırma cezasını gerektiren davranışlar” arasında yer alıyor. Okul müdürüne soruşturma açılması bekleniyor. Velilerin okul müdürünü ve okulu MEB’e şikayet ettikleri bilgisi alındı.

taşyürek okul 1-kartal24

taşyürek okul 2-kartal24

taşyürek okul 3-kartal24