Gökhan Yüksel: Kartal Belediyesi’nin hizmet binası yoktu, üç yere kira ödüyorlardı

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, Kültür Kardeşliği Platformu tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Kahvaltıda Yüksel’in yanı sıra CHP Kartal İlçe Yöneticisi Süleyman Ülger, Kültür Kardeşliği Platformu Başkanı Ömer İçmeli ve Kartal’da faaliyet gösteren dernek yöneticileri ve dernek üyeleri yer aldı.

Gökhan Yüksel yaptığı konuşmada dernek yöneticilerine ve kahvaltıda bulunan üyelere teşekkür etti. Yüksel, Kartal’da son on yıllık dönemde gerçekleştirdikleri projeleri anımsatarak yeni dönemde nasıl bir yönetim anlayışı vaat ettiğini anlattı. Yüksel konuşmasında, “CHP Kartal Belediyesi’ni kazandığında, Kartal Belediyemizin bir hizmet binası bile yoktu, üç farklı yere kira ödüyorlardı. Çok büyük bir çaba ve emek harcayarak Kartal’a bir hizmet binası kazandırdık. Böylece kira ödemekten kurtulduk.” dedi.

gokhan-yuksel-kultur-kahvalti-1-kartal24

Gökhan Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü:

Kartal’da doğup büyüyen bir kardeşiniz olarak ilçemizin sorun ve ihtiyaçlarını iyi biliyorum. Mahalle ayırt etmeksizin Kartal’ın birçok noktasında ayak izim var. Sizlerle mutlaka bir şekilde karşılaşıp Kartal’ın içerisindeki hayatı paylaştık. Kartal’ın eksikliklerini gördük. Yapılması gereken ve hayatımızı kolaylaştıracak işleri yaşayarak öğrendik. Başkan yardımcılığı görevimde hizmet etme anlayışımızı buna göre tasarladık. Kartal’da yerel yönetimlerde bütün kademelerde görev aldım. Etüt proje müdürlüğü gibi Kartal’ın 20 mahallesini didik didik eden bir yerde, Kartal’ın sorunlarına çözüm üreten yüzlerce projeyi ekip arkadaşlarımızla beraber ürettik. Dolayısıyla Cevizli Mahallemizdeki eksiklikleri, yaşam standartlarını arttıracak projelerin neler olduğunu, diğer 20 mahalledeki eksikliklerin ne olduğunu bilen Kartallı bir kardeşinizim.

Kartalımıza hizmet etmekten büyük keyif aldığım için bir adım öne çıkarak aday oldum. 2009’dan beri Kartal Belediyemizin oluşturmuş olduğu on yıllık kurumsal hafızaya sadık kalarak, yarım kalan projeleri tamamlamak ilk hedefimiz olacak. İlk etapta Ceviz Meydanı ve Uğur Mumcu Meydanı gibi büyük projeleri tamamlamak bana kısmet olacak. Bununla birlikte yeni dönemde yapmayı düşündüğümüz yeni projelerimiz var. On yılda birçok proje gerçekleştirdik. Belki yaptıklarımızdan tam olarak herkesi haberdar edememişizdir. Bunların iyi anlaşılması gerektiğine inanıyorum. Örnek vermek gerekirse, göreve geldiğimizde Kartal Belediyemizin bir hizmet binası yoktu. Üç tane ayrı binaya kira ödüyorlardı. Yeni belediye hizmet binamızı Kartal’a kazandırmak hiç kolay olmadı. Çok büyük çaba harcadık ve büyük bir yatırımı gerçekleştirdik.