İstanbul’da 8 santime kadar kar yağışı bekleniyor

İstanbul’da Çarşamba gününden beri soğuyan havalar beraberinde kar yağışı da getirecek. İstanbul için uyarılar ardı ardına geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre İstanbul’da 3 ile 8 santimetre arasında kar yağışı bekleniyor.

Soğuk ve karlı havalar kapıda. İstanbul’da kar yağışı etkisini gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika açıklaması yapılarak kar yağışına dikkat çekildi.

Açıklama şu bilgilere yer verildi:

“Yarın cumartesi Marmara’da görülecek kar yağışlarının İstanbul’da Cumartesi sabah saatlerinde Avrupa Yakasının batısında, akşam saatlerine doğru il genelinde karla karışık yağmur, Avrupa yakasının batısı ve yüksekleri ile Anadolu Yakasının iç ve yüksek kesimlerinde yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Kıyılarda ciddi bir örtü beklenmezken, Avrupa Yakasının batı kesimleri başta olmak üzere İstanbul’un iç ve yüksek kesimlerinde yer yer 3-8 cm kar örtüsü beklenmektedir. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Pazar günü öğleden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışı ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”