Erdoğan: Benden önce İstanbul’da İcarus vardı, içinde air condition yoktu, mazot kokuyordu

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimler kapsamında seçim propagandası yapmak amacıyla CNN Türk-Kanal D ortak yayınına katıldı. Erdoğan, eskiden İstanbul’da İcarus marka otobüslere binilirken artık Mercedes’e binildiğini söyledi.

Erdoğan, “Erdoğan: İstanbul’da İcarus diye otobüsler vardı. İçerisinde air condition yoktu, mazot kokusundan geçilmezdi. Halkıma Mercedes alacağız dedim, ve Mercedes otobüslerle hizmete başladık. Şu anda İETT’nin 6 bini aşkın otobüsleri var.” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından önce çıkanlar şöyle:

– İstanbul’da İcarus diye otobüsler vardı. İçerisinde air condition yoktu, mazot kokusundan geçilmezdi. Ben göreve geldim ne dedim biliyor musunuz? Reklamı olacak ama ben dedim halkıma, artık bunları yasaklıyorum, kaldırıyorum, ‘Mercedes alacağım’ dedim. Biz Mercedes otobüsleri aldık ve Mercedes otobüslerle hizmete başladık. Bin 500 küsur o zaman Ikarus otobüsler varken şu anda İETT’nin 6 bini aşkın elinde bu hizmeti veren otobüsleri var, raylı sistemlerin dışında. Şimdi bunlarla bu yürütülüyor.

– Göreve geldiğimizde yanılmıyorsam 40 tane İDO’nun deniz otobüsü vardı ama şimdi bu sayı fevkalade artmış vaziyette. Deniz taşımacılığı bu şekilde yürüyor. İşte fark, oradan buraya geldi. Tabii yapılacak, anlatılacak çok çok şeyler bu arada var ama İstanbul gayya kuyusundan büyük oranda çıktı ve şimdi artık modern bir şehir olmanın bütün o başlıklarını yakalamış vaziyette.

x