CHP Tuzla Adayı Gürsoy: Pis kokuyla anılmak Tuzla’nın kaderi olmayacak

Tuzla’nın İçmeler Mahallesinde henüz nedeni tespit edilemeyen kimyasal koku vatandaşları rahatsız etti. Koku yüzünden bir okul tatil edilirken, CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy, “Biz bu konuda yapılması gerekenlerin neler olduğunu da biliyoruz. Yapılacak çalışmalarla bu koku Tuzla halkının kaderi olarak bırakılmayacaktır” dedi.

Koku nedeniyle AFAD, AKOM, İGDAŞ, itfaiye, polis ve zabıta ekipleri bölgede araştırma yaparken, çeşitli noktalarda ölçümler yapıldı. AFAD yetkilileri, kokunun evsel veya kimyasal atık olabileceğini ve bu atığın kanalizasyonda çökme yaptığı, kokunun da bundan kaynaklandığı düşünülüyor.

“BU KOKU TUZLA’NIN KADERİ OLMAYACAK”

CHP Tuzla Belediye Başkan Adayı Salim Gürsoy yaşanan olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Gürsoy, “Yanı başımızda bulunan devlet hastanemizde yatan hastalarımızı da etkiledi. Bu koku maalesef Tuzla’nın kaderi olmaya başladı. Bu kadere bir son vermek gerekiyor. Yetkililerimizin ve belediyemizin bu konuda gerekli tedbiri almadığını düşünüyorum. Ben belediye başkanı olduğumda Tuzla halkına bu kokuların sorun olmaktan çıkarılacağına söz veriyorum.” dedi.