Gökhan Yüksel: Türkiye’de en fazla kreşe sahip belediyeyiz

CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, seçim çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahallesinde Mardinlilerle buluştu. Burada bir konuşma yapan Yüksel, “Kartal’da doğup büyüdüm, Kartal’ı güzelleştirmeye adayım. Kartal’ın 20 mahallesine dair hayallerimiz ve projelerimiz var.” dedi.

“Biz insana yatırım yapıyoruz”

Kartal’ı 2009 yılından itibaren sosyal demokrat belediyecilikle buluşturduklarını ifade eden Yüksel, son 10 yılda çok sayıda projenin altına imza attıklarını belirtti. Kartal’da gerçekleştirilen projeleri anlatan Yüksel, “Göreve geldiğimizde 3 tane belediye binası vardı, 3 farklı yere kira ödeniyordu. Vatandaşlarımız bir oraya, bir buraya koşturuyordu. Bütün bunlara son verdik. Belediye hizmet binamızı yaparak tüm birimleri orada topladık. Hem kira vermekten kurtulduk, hem de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermeye başladık. Bir tane kreşimiz vardı, şu anda 15 tane kreşimiz var. Yapımı devam eden kreşlerin tamamlanmasıyla bu sayı 17’ye çıkacak. Türkiye’de en fazla kreşe sahip belediyeyiz. Çocuklarımız için bir ağız ve diş sağlığı merkezi kurduk. Okullarımızdan çocuklarımızı alıp burada ücretsiz muayene ve tedavilerini yaptık. Çocuklarımız için bir sanat akademisi ve hayal dünyalarını geliştirsinler diye Masal Müzesi kurduk. Çocuklarımız bizim için çok önemli. Belediyemize ait boş arazileri hizmet için değerlendiriyoruz, bizim kupon arazi diye bir derdimiz yok. Biz insana yatırım yapıyoruz.” dedi.

“Cumhuriyet Meydanımız hayırlı olsun”

Hizmetlerin ön plana çıkması gerektiğini ve önemli olanın halkın ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, “Hürriyet Mahallemizde 230 yatak kapasiteli bir huzur evi yaptık. Yeni dönemde kapasitesini arttıracağız. Yapımı süren Cevizli ve Uğur Mumcu Meydanlarımızı tamamlamak bana nasip olacak. Bulunduğumuz Cumhuriyet Mahallemizde yaklaşık 10 dönümlük bir arazimiz var. Orada gençlerimizin spor yapabileceği, çocuklarımızın oyun oynayabileceği ve her yaştan vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği Cumhuriyet Meydanını yapacağız. Konusu açılmışken size Yakacık’ta yaptığımız bir parktan bahsedeceğim. Bayram Demirkol parkımızı mutlaka ziyaret edin. Yaklaşık 30 dönümlük bu alan bizim elimiz değmeden önce boş bir harabeydi, şimdi kuşların cıvıldadığı yemyeşil ve havuzlu bir park olarak Kartallılara hizmet ediyor. Yine 15 dönümlük alana yaptığımız Mehmet Ali Büklü parkımız var. Orası da tam bir harabe halindeydi. Oraya park yaptıktan birkaç ay sonra elimize bir yazı ulaştı, orayı konut alanına çevirmemizi öneriyorlardı. Bu araziler başkalarının elinde olsaydı, rezidanslara ya da havuzlu villalara dönüşmüştü. Bazı şeylere geç kalırsanız oralarda rezidanslar olur. Bu anlayışla çalışmaya devam edip, dönüşümlerle birlikte terk alanları ortaya çıktıkça buraları mutlaka sizinle buluşturacağız, vatandaşlarımızın kullanımına açacağız.” dedi.