Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Ya sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan mitinginde yaptığı konuşmada CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

Erdoğan, İmamoğlu’nun doğum yapmış annelerin çocuğu 4 yaşına gelene kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanacaklarına ilişkin vaadine yönelik, “Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?” dedi. Erdoğan, tanzim satışlarındaki kuyruğun ‘varlık kuyruğu’ olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

– Hatırlayın o günleri… Gaz kuyruklarını hatırlarlar, yağ – benzin kuyruklarını hatırlarlar. Bunları biz CHP döneminde yaşamadık mı? Bay Kemal konuşuyor, kuyruklar diyor. Bu kuyruklar senin SGK genel müdürü olduğun zaman hastane kapılarında kıvranan insanların kuyrukları değil. Bay Kemal, bunlar yokluk kuyrukları değil. Bu kuyruklar varlık kuyruğu varlık. Şimdi benim vatandaşım, simsarların elinden alındı bunlar… Fiyatlar bir anda ne oldu tanzim satışlarda yüzde 50 düştü.

– Ufukta seçim sandığını görünce sosyal devlet diyorlar. Ne diyorlar, doğum yapmış, çocuğu 4 yaşına kadar olan annelere otobüsler bedava, sonra geçliğe şu yaşına kadar otobüsler bedava. Sen kimin cebinden nereye, neyi bedava yapıyorsun. Kalkar şu kadar indirim dersiniz. Siz bunlara inanıyor musunuz?

x