Kartal’da fabrika bekçisini bağlayıp kasayı boşaltan zanlılar yakalandı

- Yorumlar

İstanbul Kartal’da bir fabrikanın bekçisini bağladıktan sonra kasadan 50 bin dolar ve 30 bin TL çalan 3 zanlı yakalandı. Şüpheliler DNA testi ile yakalandı.

Kartal’da bulunan Epaş Çelik Hasır Fabrikası’na 1 Mart’ta gece yarısı baskın yapan maskeli 2 kişi, bir süre boğuştukları bekçinin ellerini kollarını bağladıktan sonra kasada bulunan 50 bin dolar ve 30 bin lirayı gasp etti.

Fabrikadan çıkarken karşılaştıkları bir başka görevli ile yaşadıkları kovalamaca sırasında gasp ettikleri paranın 10 bin lirasını düşüren gaspçılar, kendilerini bekleyen araçla uzaklaştı.

Olayı kabul etmeyen şüphelileri, boğuştukları bekçinin ensesi ile kasa odasından çıkan ter damlacıkları ele verdi. İzlerden alınan doku örnekleri, şüphelilerin DNA’larıyla uyuşunca zanlılar tutuklandı.

Boğuştukları bekçinin üzerinden elde edilen ter örneklerinin DNA analizleri yapıldı. Yapılan incelemede bulunan DNA örneğinin daha önceden de benzer suçlardan sabıkası olan İsmail Y.’nin DNA’sıyla eşleştiği belirlendi.

Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen İsmail Y.’nin(29) ifadelerinin ardından suç ortakları oldukları iddia edilen Murat Ü.(37) ve Ali Y.’de(36) gözaltına alındı.

Benzer suçlardan daha önceden de sabıkları bulunduğu anlaşılan 3 şüpheli işlemlerinin ardından Karta Adliyesi’ne sevk edildi. 3 şüpheli de mahkemce tutuklanarak cezaevine konuldu.

x