Taşyürek’ten Aydos Tepesi’ne sosyal tesis projesi

AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, İBB Hasan Doğan Spor Salonunda düzenlenen tanıtım töreninde projelerini açıkladı. Tanıtım törenine Taşyürek’in yanı sıra; AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Vedat Demiröz, İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan, Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Metin Özüpek, parti yöneticileri, meclis üyeleri ve adayları ve partililer katıldılar.

Tanıtım toplantısında Taşyürek’in 44 projesi açıklandı. Projeler arasında yeni stat, sosyal tesisler, gezi alanları, sağlık ve spor alanlarının yanı sıra taş ocağı alan ve göletin bulunduğu geniş arazide yapımı gerçekleştirilecek göl projesi, Aydos Dağının en yüksek tepesinde inşası gerçekleştirilecek olan sosyal tesisler yer aldı. Öte yandan, Aydos Tepesi’ne sosyal tesis vaadi, Aydos’un yapılaşmaya açılacağı ve ticarileştirileceği endişesini de beraberinde getirdi.

Tanıtım toplantısı sırasında Ebubekir Taşyürek’in konuşması sık sık “Ebubekir Taşyürek, Ebubekir Taşyürek” sloganlarıyla kesilirken, MHP Kartal İlçe Başkanı Metin Özüpek de bir konuşma yaparak salonu dolduran partilileri selamladı. Özüpek konuşmasına başlamadan önce kürsüde bozkurt işareti yaptı.

tasyurek 2-kartal24