İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ücretsiz ulaşım yanıtı

- Yorumlar

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında ücretsiz ulaşım polemiği devam ediyor. İmamoğlu’nun doğum yapmış annelere çocukları 4 yaşına kadar ücretsiz ulaşım sağlanacağı vaadine Erdoğan sert tepki göstererek “Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine cevap veren İmamoğlu, seçim vaatlerini İstanbulluların vergileriyle gerçekleştireceğini söyledi.

Erdoğan, “Ne diyorlar? Doğum yapmış dört yaşına kadar çocuğu olan annelere otobüsler bedava, gençliğe şu yaşa kadar bedava. Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’a yanıt veren İmamoğlu, “Dediler ki ‘Kimin parasıyla ne yapıyorsun?’ Diyorum ki, ‘İstanbullunun parasıyla yapıyorum.’ İstanbullunun bütçesiyle yapıyorum. İstanbullunun bütçesini çarçur etmeyeceğim. İstanbul’un bütçesini bilinmeyen anlamsız kurumlara dağıtmayacağım ama bebeklerine ve annelerine dağıtacağım. Kimse buna engel olamaz” ifadelerini kullandı.

x