Kılıçdaroğlu: Kartal ve Maltepe belediyemiz o sorunu çözüyor, diğer belediyeler niye çözemiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Sancaktepe’de iş insanları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu toplantıda yaptığı konuşmada, Sancaktepe’de seçimleri almaları durumunda hiçbir işçiyi belediyeden çıkarmayacaklarını ve asgari ücreti 2200 lira yapacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, “Tapu sorunu niye çözülmüyor? Bizim Kartal, Maltepe belediyemiz çözüyor. Diğerleri çözemiyorlar. Niye? El ele verecekler bütün tapu sorununu çözecekler. Kentleşme yapıyorlar, kentsel dönüşüm diyorlar adına. Bakıyorsunuz yer gayet güzel, oradakilerin arazilerini, arsalarını alıyorlar. Onları şehrin varoşlarına sürüyorlar. Efendim kentsel dönüşüm yaptık. Rant. Kentsel dönüşüme karşı değiliz. İnsanlar daha güzel yerde yaşamalı, daha iyi evlerde yaşamalı” dedi.

“HİÇBİR İŞÇİYİ İŞİNDEN ATMAYACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, “Özgen başkan seçilecek, Sancaktepe Belediye Başkanı olacak, asgari ücret net 2200 lira olacak 2020 lira değil. Hiçbir işçiyi işinden atmayacağız. ‘Efendim bu işçi AK Partili, MHP’li, bu işçi Saadet Partili bunları atalım’ Yok arkadaş, bizim kitabımızda da felsefemizde de dünya görüşümüzde de hiç kimsenin aşıyla, işiyle, ekmeğiyle oynamayız. Amaç ne? Bu memlekette işsiz olmasın. 2200 liraya fazla diyecekler. 2200 liraya beyler otursunlar 1 ay idare etsinler bakalım. 2200 lira ile geçinsinler bakayım” dedi.