Erdoğan: Saadet Partisi Saadetsiz bir partidir

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye seçimleri kapsamında Zonguldak’ta düzenlediği mitingde konuştu. Zonguldak’ta belediye seçimlerini kazanmak için mitingine gelenlerden destek isteyen Erdoğan, rakiplerini teröristlikle suçladı.

Erdoğan, “Türkiye’de Kürdistan diye bir yer var mı? Bu konuşan bölücü örgütün arkasında olduğu malum partinin eş başkanı. Ne diyor? Doğuda güneydoğuda oylar malum HDP’ye, batıda da AK Parti’yi ve MHP’yi çökerteceğiz diyor. Şimdi bunların yanında kim var? CHP var. Sözde İyi Parti var. Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var. Şimdi bunu görüyoruz değil mi? Peki ben CHP’ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. İYİ Parti’ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu kadar vatana ihanet içinde olanların bir araya geldiği; tepede tabanda değil… Bu üç partiye oy verecek misiniz? Dörtlü çeteye oy verecek misiniz?” ifadelerini kullandı.

Belediye seçimlerinde partisi AK Parti’ye karşı yarışacak olan partileri teröristlerle yan yana olmakla suçlayan Erdoğan, İYİ Parti için sözde İYİ Parti, Saadet Partisi için Saadetsiz parti ve CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP için dörtlü çete tabirini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından kendi partisine oy istedi, “31 Mart’ta benim milletim onlara gereken dersi verecek.” dedi.

x