CHP İstanbul’u ve Ankara’yı alırsa kayyum mu atanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AK Parti seçim mitinglerindeki konuşmaları gündeme oturmaya devam ediyor. CHP’yi teröristlerle yan yana gelmekle suçlayan Soylu, “DHKP/C ile PKK’ya kolunu kaptıran bir daha hiçbir şekilde iflah olmaz. Bu açık ve nettir.” demesiyle CHP’nin ileride kapatabileceği, hisseleri olan İş Bankasına el konacağı ve belediyelerine kayyum atanacağı iddiasını gündeme getirdi.

İçişleri Bakanı Soylu İstanbul Sarıyer’de Karadeniz İş Adamları ve STK Temsilcileri Buluşması’nda yaptığı seçim propagandası konuşmasında, “DHKP/C ile PKK’ya kolunu kaptıran bir daha hiçbir şekilde iflah olmaz. Bu açık ve nettir. Cumhuriyet Halk Partisi, PKK’ya kolunu kaptırmıştır, DHKP/C’ye kolunu kaptırmıştır, iflah olması mümkün değildir.” dedi.

Soylu, “Çok net söylüyorum; İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerini dağa adam götürme merkezi olarak kullanırlar, kimsenin de ruhu duymaz. Biz söyleriz, bize de ‘iftira atıyor’ derler o zaman. Bu kadar açık ve net. 15 Temmuz’da bütün güçleri ve planları yapanlar, bu ülkeyi ele geçirmeye çalıştı. Eğer Allah kalplerimize güç, irade, feraset, Cumhurbaşkanımıza irade, feraset, o cesareti vermeseydi, bilmenizi istiyorum ki teslim olmuş, gitmiştik, bitmişti bu iş. Kimse benden bu konuda acıma beklemesin. 15 Temmuz akşamı, bizim hepimizi bitirecekti.” ifadelerini kullandı. Soylu’nun bu sözleri, anketlerde CHP’nin önde olduğu gündeme gelen İstanbul ve Ankara’yı alsa bile kayyum atanarak AK Parti tarafından belediyelerin yönetileceği iddiasını güçlendirdi.