Ebubekir Taşyürek anketinde fişleme mi yapılıyor?

Bugün AK Parti Kartal adayı Ebubekir Taşyürek adıyla Kartallılara bir SMS gönderildi. SMS’de vatandaşların bir anket doldurması isteniyor. Ankette vatandaşları tedirgin eden bir detay dikkat çekti. Ankette yer alan link herkese farklı gönderilmiş. Zira AK Parti tarafından yapıldığı ifade edilen bir ankette kimi desteklediklerinin sorulması da ayrı bir tartışma konusu.

Bir anket düzenlenmesi konu olunca aslında buraya kadar her şey normal, ancak burada en can alıcı nokta herkese farklı link gönderilmesi. Bu da fişleme kuşkularını beraberinde getirdi. Vatandaşlarda acaba bu anketle fişleme mi yapılıyor endişesi baş gösterdi. Herkese farklı link gelmesi demek, her cep telefonu numarasına gönderilen linkin belli olması anlamına geliyor. Bu sayede her linkten giren kişilerin yaptığı tercih, cep telefonları belli olacak şekilde kayıtlara geçmiş olabilir.

Ebubekir Taşyürek anketi soru işaretleri yarattı

Konuyla ilgili Kartal 24’ün görüşüne başvurduğu AK Parti Kartal 2019 yerel seçimleri medya sorumlusu ve AK Parti Kartal İlçe Gençlik Kol. Yön. Kur. Üyesi Şahin Yetimoğlu konuyla ilgili sessiz kalmayı tercih ederek hiçbir şey söylemedi.

İşte o anketle ilgili 2 farklı cep telefonuna gönderilen SMS’deki linklerin aşağıdaki gibi farklı olduğu görülebilir. Bu SMS’leri bizimle paylaşan kişilerin kimlikleri deşifre olmasın diye linklerin sadece ilk 4 harfini açık bıraktık. Sizler de kendinize gelen linkleri aşağıdaki linklerle karşılaştırabilirsiniz, yorumlar kısmına görüşlerinizi yazabilirsiniz.


ebubekir-anket-sms-2-kartal24İşte gündeme oturan o anket:

ebubekir-anket-1-kartal24

ebubekir-anket-2-kartal24

ebubekir-anket-3-kartal24

ebubekir-anket-4-kartal24