İmamoğlu: Ama Allah şahittir, biz kimseyi unutmayacağız

- Yorumlar

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İStanbul Kağıthane’de gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sırasında evinin balkonundan kendisine, “Seçimden sonra da gelin, bizi unutmayın” diye seslenen ve çay içmeye davet vatandaşın evine konuk oldu.

Daveti kabul eden İmamoğlu, kendisini evine davet eden vatandaşa önce üzerinde cep telefonunun olduğu kartviziti vererek, “Söylediğinde haklısın vatandaşlar bu durumu çok yaşıyor. Ama Allah şahittir, biz kimseyi unutmayacağız. Öyle olmayacağız” ifadelerini kullandı.

İBB Kreş konusunda sınıfta kaldı

Ziyaretin ardından gazetecilerin çeşitli konu başlıklarında sorularını cevaplayan Ekrem İmamoğlu, “Kreş konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Bırakın benim söylememi, sayın Binali Yıldırım bile ‘her mahalleye kreş açacağız’ dedi. Madem varsa neden bu vaadi veriyorlar. Ama biz açacağız. 25 yıldır açamadıysanız, şimdi açacağız, demekle açamazsınız. Kreş bizim önceliğimiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbullu vatandaşları, İstanbul Gönüllüsü’ olmaya davet eden İmamoğlu, “1 Nisan’da İstanbul’un kaybedeni olmayacak. Çocuklar, gençler, her partiden insan kazanacak. Çünkü biz herkese hizmet edeceğiz. 1 Nisan’da hak, hukuk ve adalet başlayacak, adil bir belediyecilik başlayacak. Az günümüz kaldı, lütfen çok çalışalım. Hem seçim gününe hazırlık yapalım, hem de her saat programlarımızı yapalım. 1 Nisan İstanbul’un bayram olacak göreceksiniz” diye konuştu.

x