Süleyman Soylu: Sezai Temelli meymenetsiz komünist sakallı, Pervin Buldan cahil kadın

- Yorumlar

AK Partili hükumetinde İçişleri Bakanı olarak görev yapan Süleyman Soylu, İzmir’de yaptığı ziyarette partisine oy isteyerek HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli için “Suratında meymenet olmayan birisi var. HDP’nin eş başkanı, hani komünist sakallı birisi” dedi.

31 Mart yerel seçim kampanyası için gittiği İzmir’de vatandaşlara hitap eden ​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanlarını hedef aldı. Pervin Buldan’a zehirli dilli cahil kadın diyen Soylu, Sezai Temelli’ye ise komünist sakallı dedi.

O Pervin Buldan denilen cahil kadın…

Soylu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan için, “O Pervin Buldan denilen kadın böyle yumuşak görünür, ama zehirli diliyle beraber bu seçimde ’40 yıllık mücadelemizi taçlandırmak için sandığa gideceğiz. Bitti mi acaba cahil kadın. Suratında meymenet olmayan birisi var. HDP’nin eş başkanı, hani komünist sakallı birisi.İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da AKP’ye ve MHP’ye kaybettireceğiz’ dedi. Ne demek istedi? Demek istedi ki; ‘Biz yüzümüze maske taktık. Burada PKK, batıda da CHP, Saadet ve İYİ Parti’yle birlikte mücadele içindeyiz.’ diyor.

x