Kartalspor’dan flaş kongre kararı

- Yorumlar

BAL Ligi’nde mücadele eden Kartalspor, 6 Nisan’da kongre yapma kararı aldı. Kulüp başkanı Ali Apaydın 3 Mart’ta istifasını açıklamıştı. Apaydın, kongreye kadar takımın başkanlığını yürütmeye devam edecek.

Kartalspor’dan yapılan açıklamada, “Nisan ayının ilk haftası olan 06.04.2019 tarihinde Kongre kararı alınmasına ve kongre tarihine kadar Sn. Ali Apaydın’ın kulüp başkanlığına devam etmesi, yönetim kurulu üyelerinin oy birliği ile karara bağlanmıştır.” denildi.

Ali Apaydın geçtiğimiz hafta Kartalspor’un Kavaklıdere’ye 3-2 yenilmesinin ardından, “Takıma yemek düzenledik, yemek biletlerimiz 480 000 nüfusa sahip Kartallılar tarafında alınmadı. Bir umut kulüp üyeleri aidatlarını ödesin dedik onlar da ödenmedi. Yarın istifamı yönetim kuruluna sunacağım.” ifadelerini ile istifasını açıklamıştı.

Kartalspor’dan yapılan açıklama şöyle:

KAMUOYUNA DUYURU…!

Bilindiği üzere kulüp başkanımız SN. ALİ APAYDIN geçtiğimiz günlerde sosyal medya yolu ile yaptığı açıklamada ekonomik sıkıntılar nedeniyle 03.03.2019 tarihi itibari ile Kartalspor Kulübü başkanlığından istifa ettiğini duyurmuş ve gerekçeleriyle birlikte bildirmiştir.
Kulüp başkanımız SN. ALİ APAYDIN’IN istifa bildirimden sonra yapılan yönetim kurulu toplantısında,
Gerek camiamızdan gelen baskılar, gerek taraftarlarımızın isteği, gerek seçim yarışı içerisinde bulunan belediye başkan adaylarımızdan gelen manevi destekler ve belediye başkanımız SN:OP.DR. ALTINOK ÖZ’ÜN maddi desteği üzerine Kartalspor A takımımızın bulunduğu grupta şampiyonluk mücadelesi verdiği bu zorlu süreçte takımımızı yalnız bırakmaması gerektiği de göz önünde bulundurularak,
Nisan ayının ilk haftası olan 06.04.2019 tarihinde Kongre kararı alınmasına ve kongre tarihine kadar Sn. ALİ APAYDIN’IN kulüp başkanlığına devam etmesi, yönetim kurulu üyelerinin oy birliği ile karara bağlanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

TFF 1.Lig’de mücadele ederken BAL ligine kadar düşen Kartalspor Apaydın döneminde hiçbir başarı elde edemedi. 2016 yılında sezonun devre arasında kulübün başına geçen Apaydın, 3.Ligden düşmeyi engelleyemedi. 2017 ve 2018 yıllarında BAL liginde mücadele eden takım bir türlü üst lige çıkamadı.

x