Akşener’den Erdoğan’ın cezaevi söylemine sert cevap

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da gerçekleştirdiği mitinginde yerel seçimlerde partisine oy istedi. Akşener’e yüklenen Erdoğan, “Sen Erdoğan’ın halkına terörist dediğini asla ispat edemezsin. Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor. Sen de aynı yola düşebilirsin. Kaçacak deliği yok, millet vekili de değil, hesabı ağır olacak.” dedi.

Erdoğan, “Bunun adı şaka değil, komiklik değil, olsa olsa hadsizliktir, edepsizliktir. İftiralarla, bühtanla mahkemeye verdim. Oradan da hesaplaşacağız. Fakat hanımefendinin kaçacak deliği de yok. O milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. 31 Mart günü millet bunlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek. 31 Mart’ta iftiracı müptezellere ahlak dersi, edep dersi vermeye hazırlanan bir Elazığ var. Dörtlü yalan çetesine dürüstlük dersi vermeye can atan Gakkoşlar var. 31 Mart’ta Kandil’in mızıkacılarına sandıkta milli şamarı indirmeyi iple çeken bir El Aziz var. Bu meydanda yalan yok. Bu meydanda zillet yok, sadece beka var. Bu meydanda, bölücüleri demir yumruk olup ezen yiğitler var.” ifadelerini kullandı.

Akşener: Tehdit mi Ediyorsun, Hodri Meydan

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da etiketlediği Tweet’inde, “Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır. Hak söze uydum diye, tehdit mi ediyorsun? Ben 28 Şubat’ın tanklı-tüfekli paşalarından korkmamışım da, zamanında onlardan korkanlardan şimdi niye korkayım? Hodri meydan!” mesajını paylaştı.

x