Gökhan Yüksel’den Taşyürek’e havaray göndermesi

CHP’nin Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel, seçim çalışmaları kapsamında Kartal’ın Karlıktepe Mahallesi’ni ziyaret etti. Karlıktepe esnafını ziyaret eden Yüksel, esnafa hayırlı işler dileyerek talepleri not alıp gerçekleştirileceğine dair elinden geleni yapacağını söyledi. Ardından Aldem Çelik Fabrikası işçileriyle öğlen yemeği yiyen Yüksel, işçilerin sorunlarını dinledi. Daha sonra bir düğün salonunda Karlıktepeli vatandaşlarla bir araya gelen Gökhan Yüksel, önemli açıklamalar yaptı.

Karlıktepe’deki siteler, dernekler ve okul aile birliklerinin katıldığı buluşmada yaptığı konuşmada önceliklerinin halkın temel ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Yüksel, “Kartal’ın tüm mahalleleri için projelerimiz var. Bu projeler hem doğrudan vatandaşlarımızın ihtiyacına yönelik, hem de gerçekleştirilebilir, yapılabilir işler. Size Havaray’dan veya teleferikten de bahsedebilirim, ama size en temel ihtiyaçlarınızdan bahsedeceğim. Çünkü İBB meclis üyesiyim. Biz bunların kararını İBB Meclisi’nde aldık. Elbette ki Ekrem İmamoğlu ile beraber bunları çok rahat ve çok hızlı bir şekilde yapabiliriz.” dedi. Yüksel’in konuşmasında Taşyürek’e havaray ve teleferik üzerinden gönderme yapması dikkat çekti.

Gökhan Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kartal’ı çok daha güzel bir noktaya, değer katacak işlerle daha da güzelleştirmeye geliyorum. Kartal’da son 10 yılda çok önemli işler yaptık, ancak eksik şeyler de var. Yeni dönemde iyi işler devam edecek, eksik kalan yerler de çok hızlı bir şekilde tamamlanacak. Kartalı daha iyi noktaya getirmek için hiç yorulmadan koşmaya devam edeceğiz. Kartal’da belediye hizmetlerinin verilebilmesi için 3 farklı yere kira ödeniyordu. Vatandaşlarımız bir işlerini yapabilmek için bir oraya bir buraya koşturuyordu. Tüm bunlara son verdik. Yeni hizmet binasını yaparak tüm hizmetleri tek yerde topladık. Yeni dönemde Kartal halkıyla Kartal Belediyesi’nin iletişimini güçlü bir çağrı merkeziyle kuvvetli bir seviyeye taşıyacağız, belediyemizde 7/24 bir muhatabınız olacak.

gokhan-yuksel-karliktepe

Karlıktepe Meydanı hayırlı olsun

Karlıktepe’de çok güzel bir meydan yapacağız. Bu meydanın altında otopark da olacak. Yine Karlıktepe’mizde spor kompleksi, park ve kreş yapacağız. Gençlerimizi spora teşvik edeceğiz. Kreşimiz için de projemiz hazır.

gokhan-yuksel-karliktepe-

Çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapacağız

Kartal’da çocuklarımıza ve gençlerimize daha fazla yatırım yapacağız. 2009’da Kartal’ı CHP aldığında sadece 1 tane kreş vardı. Şimdi 15 kreşimiz var, 2 tanesi projelendiriliyor, 17’ye çıkacak, yeni dönemde yapacaklarımızla bu sayılar ilk etapta 25’leri bulacak. Gençlerimizin eğitim alacağı ve sınavlara hazırlanabileceği bir etüt merkezi olarak Kartal Akademiyi kuracağız. Belediye olarak başarılı öğrencilerin ellerinden tutup hedeflerini yükseltmelerine yardımcı olacağız. Gençlerimizi çok güzel bir etüt merkezi, kütüphane ve fuaye alanı ile buluşturacağız.

gokhan-yuksel-karliktepe-5

Yeni Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ni yenileyeceğiz. Yeni Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, yine aynı yerinde 500-600 kişilik kompleksi hem de 200-250 kişilik bir cep sineması ile Kartal’da kültür ve sanat faaliyetlerinin merkezi olmaya devam edecek.

gokhan-yuksel-karliktepe-4-

Mahallelerimiz daha güvenli olacak

Yeni parklar yapacağız. Bunlardan biri 8-10 dönümlük büyük bir park olacak. Yeni parkları yaparken, mevcuttaki parklarımızı teknolojiye ve çağa uygun hale getireceğiz, enerji tasarrufuna uygun LED sistemlerle güçlü bir şekilde aydınlatacağız. Mahallelerin ve parkların gerçek sahipleri olan ailelerimizin oralara daha rahat gidebilmeleri için aydınlatma ile ilgili çalışmalarımız olacak. Karlıktepe’nin de güzel bir caddesini prestij caddesi yapıp mahallemize değer katacağız. Bunun yanı sıra gençlerimizi sporla buluşturarak madde bağımlılığına karşı da gençlerimize bir alternatif yaratmış olacağız.”