Binali Yıldırım’dan Kartal’da hızlı tren gafı

AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve AK Parti İBB adayı Binali Yıldırım, Kartal Neyzen Tevfik Meydanı’nda miting yapıyor. Marmaray tren yolunun açılış mitingi için Kartal’a gelen Erdoğan ve Yıldırım, AK Partililere sesleniyor. Binali Yıldırım, Kartal’da durmayacak olan hızlı tren için, “Kartal’dan hızlı trenle Ankara’ya gidilebilecek” dedi.

Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada hızlı trenle Kartal’dan Ankara’ya gidilebileceğini söyledi. Yıldırım, “Yapacağımız bu açılış Marmaray’ın 2. kısmı. Hızlı tren Pendik’e geliyordu. Artık hızlı tren Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na gidebilecek. Kartal’dan hızlı trenle Ankara’ya gidebileceksiniz. Ey Kartal, Ebubekir Taşyürek kardeşimizi Kartal’da iş başına getirecek misiniz” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, açılışı yapılan hatla birlikte Ankara’dan kalkan Yüksek Hızlı Trenin Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı’ya ulaşacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı tarafından paylaşılan bir haberde de hızlı trenin duracağı yerler arasında Kartal yer almadı. Binali Yıldırım’ın bu sözleri neden kullandığı ise bilinmiyor. Kartal’dan YHT ile Ankara’ya gidebilmek için öncelikle minibüs, otobüs veya banliyö hattıyla Pendik veya Maltepe’ye gitmek gerekiyor.

MARMARAY TREN İSTASYONLARI

Bilet holü peron düzeyi altındaki istasyonlar, Küçükçekmece, Florya, Florya Akvaryum, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Yenimahalle, Feneryolu, Erenköy, Suadiye, Süreyya Plajı, Atalar, Kartal, Yunus, Kaynarca, Aydıntepe, İçmeler, Çayırova. Bilet holü peron düzeyi üstünde istasyonlar, Mustafa Kemal, Zeytinburnu, Göztepe, İdealtepe, Başak, Güzelyalı, Tuzla, Osmangazi, Darıca, Fatih.

Özel tip istasyonlar, transfer istasyonu ve/veya özel imalat gerektiren istasyonlar, Halkalı, Bakırköy, Söğütlüçeşme, Bostancı, Maltepe, Pendik ve Gebze istasyonlarında TCDD YHT-Banliyö Transfer İstasyonu kurulacak, Küçükyalı ve Cevizli istasyonları da özel tip istasyon olarak yapıldı.