AK Partili belediyenin çöplüğünde CHP adayının pankartları

İstanbul Pendik’te CHP’nin seçim pankartları kesildi. CHP Pendik adayı Mehmet Salih Usta’nın paylaştığı videoda, iddiaya göre AK Partili Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden görüntüler yer alıyor. Görüntülerde belediye çöplüğünde sadece CHP ve İYİ Parti pankartları olması dikkat çekiyor.

CHP Pendik adayı Mehmet Salih Usta sosyal medya hesabında yapmış olduğu paylaşımda “Dün gece bütün pankartlarımıza saldırılmış, kesilmiş ve tek bir tane pankart bırakılmamıştır.” dedi. İşte Usta’nın paylaştığı ve Pendik Bld. çöplüğünden olduğu iddia edilen görüntüler:

Bütün pankartlarımıza saldırılmış, kesilmiş ve tek bir tane pankart bırakılmamıştır. Bugün burada bize yapılanlar, hayalini kurduğumuz mertliğin, kardeşliğin üst üste sürekli darbe alması bizi üzdü. Türk insanı sırtından vurmaz; Türk insanı kaçak dövüşmez; Türk insanı değerleriyle güçlüdür. Biz bu saldırılar karşısında yılmak, içimize kapanmak yerine; yine bildiğimiz yolda dürüstçe mücadele etmeye, sevgi ve kardeşlik içinde kazanacağımızı yinelemeye devam ediyoruz. Bu olanların Türk insanının öz değerlerine nasıl zarar verdiğini görmenizi istiyor; takdirinize bırakıyoruz. Pendik halkını bize sahip çıkmaya, bu vahim saldırıların aksine bizleri sevgi ve barış gücü ile desteklemeye davet ediyoruz. Sevgi ve saygılarımla Mehmet Salih Usta.

Posted by Mehmet Salih Usta on Tuesday, March 12, 2019

Usta açıklamalarına şöyle devam etti:

Bugün burada bize yapılanlar, hayalini kurduğumuz mertliğin, kardeşliğin üst üste sürekli darbe alması bizi üzdü. Türk insanı sırtından vurmaz; Türk insanı kaçak dövüşmez; Türk insanı değerleriyle güçlüdür. Biz bu saldırılar karşısında yılmak, içimize kapanmak yerine; yine bildiğimiz yolda dürüstçe mücadele etmeye, sevgi ve kardeşlik içinde kazanacağımızı yinelemeye devam ediyoruz. Bu olanların Türk insanının öz değerlerine nasıl zarar verdiğini görmenizi istiyor; takdirinize bırakıyoruz. Pendik halkını bize sahip çıkmaya, bu vahim saldırıların aksine bizleri sevgi ve barış gücü ile desteklemeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.