Kartal Topselvi’de silahlı saldırı ve cinayet

İstanbul Kartal’da silahlı saldırı meydana geldi. Sabah saatlerinde Topselvi Mahallesi’nde meydana gelen saldırıda bir kişi öldü.

Olay saat 13:00 sıralarında Topselvi Mahallesi’nde bulunan Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Silahlı saldırgan tarafından bir sağlıkçı başından vuruldu. Olayda 1 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan sağlık çalışanının hayatını kaybettiği açıklandı.

topselvi saldiri

Edinilen bilgiye göre, Rahmi Uygun (39) adlı silahlı saldırgan tarafından Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi’nde silahlı saldırı düzenlendi. Aile sağlık merkezine giren saldırgan hemşire Ömür Erez ile tartıştıktan sonra başına dayadığı silahı ateşleyerek hemşirenin ölümüne neden oldu.

olen hemsire

Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Erez hayatını kaybetti. Yapılan incelemede saldırganın bir süredir hemşireyi rahatsız ettiği ve sicilinde çok sayıda suç kaydı olduğu anlaşıldı.

Kartal’ın Topselvi Mahallesi’nde meydana gelen silahlı saldırıda bir kişi öldü. Cinayet ile ilgili polis soruşturma başlattı. Polisin olaylarla ilgili soruşturması devam ediyor.