Anket sonuçlarına göre Kartallı aday önde gidiyor

31 Mart yerel seçimlerine dair anket şirketleri tarafından bir bir anketler açıklanıyor. Peki İstanbul’un Kartal ilçesinde anketlere göre hangi aday önde?

Kartal için şimdiye kadar açıklanan her iki ankette de CHP’nin Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel önde görünüyor. Doğma büyüme Kartallı olan, temel eğitimini Kartal’da tamamlamış, Erzincan nüfusuna kayıtlı ve son olarak görev yaptığı yer Kartal Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis üyeliği olan Gökhan Yüksel anketlerde önde çıkıyor.

Erzurum doğumlu olan ve doğma büyüme Erzurumlu olan, son görevi Arnavutköy Belediye Meclis üyeliği ve Kadir Topbaş’ın danışmanlığı olan AK Parti’nin Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek ise anketlerde ikinci sırada çıkıyor.

gokhan-yuksel-cumhuriyet-hurriyet-ziyareti-2-kartal24

İşte Kartal için şimdiye kadar açıklanan anketler:

ADA Araştırma Şirketi tarafından yapılan ankete göre, Gökhan Yüksel yüzde 52,7 oy oranıyla başkan olurken, Abubekir Taşyürek ise yüzde 44,2’de kalıyor.

taşyürek-kartal24

Ankethane tarafından yapılan ankete göre, Kartal’da CHP yüzde 50.6 oy oranıyla ilk sırada yer alırken, AK Parti ise yüzde 47.7 oy alabildi.

Bakalım 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, anket şirketleri iyi bir sınav verebilecek mi? Milli irade sandığa 31 Mart’ta tecelli edecek.