Erdoğan: Bugünün de firavunları ve nemrutları var

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda “Büyük Sivaslılar Buluşması Programı”nda konuştu. Daha sonra da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri programında katılımcılara hitap etti.

Erdoğan Diyanet programında İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’ya hitaben, “Netanyahu, sen zalimsin zalim. Şu anda İsrail’de seçim var diye cezaevlerindeki binlerce çocuk, kadın, yaşlı bunları cezaevinde tutan sen değil misin? Onlara zulmeden sen değil misin? Eğer dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin.” dedi.

Erdoğan, “Şunu unutmayalım. Dünün firavunları, nemrutları vardı, bugünün de firavunları ve nemrutları var. Hak batıl mücadelesi dün olduğu gibi bugün de var ve bu mücadele ilanihaye devam edecek. Öyleyse bizim hak batıl mücadelesinde sabit-kadem olmak suretiyle bu mücadeleyi sürdürmemiz lazım. Bilhassa bu ödül töreni vesilesiyle hep birlikte bir kez daha şu gerçeği idrak ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Temelli’ye: Bu adam terörist

Erdoğan Sivaslılar’a yaptığı açıklamada, “(Sezai Temelli) Bu adam terörist. Şimdi işi saptırdılar ne diyorlar; ‘Cumhurbaşkanı HDP’ye oy verenlere terörist diyor.’ Ya bunlar sahtekar. Ben HDP’ye oy verenlere bugüne kadar terörist demedim, oy verilenlere terörist diyorum. Kim onlar? İşte bu” dedi.

x