CHP Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel projelerini tanıttı

CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, projelerini ve Kartal’ı birlikte yöneteceği meclis üyelerini tanıttı.

Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında konuşan Yüksel, projelerini başlıklar halinde katılımcılarla paylaştı.

Tanıtım toplantısındaki konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Gökhan Yüksel, “Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Günlerdir, sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Kartal’da 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. ” ifadelerini kullandı.

gokhan-taitim

gokhan-taitim

gokhan-taitim

gokhan-taitim

Gökhan Yüksel’in konuşmasının tamamı şu şekilde:

Atatürk devrimlerini, Cumhuriyet kazanımlarını ve evrensel insan haklarını korumak için tüm varlığını ortaya koyan; özgürlük, demokrasi̇, değişim ve kardeşlik mücadelemiz için var gücüyle çalışan, ilçemizin vicdani hür, yüreği cesur insanları, sevgili Kartallı abilerim, ablalarım, dostlarım, komşularım… Hepinizi en içten, en samimi duygularımla selamlıyorum… Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz…

Değerli̇ komşularım, bugün çağdaş bir ülkede yaşıyorsak, özgürce düşüncelerimizi ifade edebiliyorsak, bunun yegane sebebi̇; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi̇ Mustafa kemal Atatürk, dava arkadaşları ve millî mücadele döneminin binlerce isimsiz kahramanlarıdır. Bu vesile ile, Ulu önderimiz Gazi̇ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum.

Değerli̇ komşularım, Kartal’da doğan, Kartal’da yetişen ve halen tüm ailesiyle burada yaşayan bir komşunuz, arkadaşınız, abiniz, kardeşiniz olarak Kartal Belediye Başkan adayı olmanın mutluluğu ve onurunu yaşıyorum. Değerli̇ dostlarım, benim için Kartal; doğduğum, büyüdüğüm, sokaklarında top oynadığım, okullarında eğitim aldığım, bugün siyasi yapısında ve belediye yönetim kademesinde aktif görevler üstlendiğim; mutluluğu, sevmeyi̇, acıyı, sevinci, duyguyu, insanlığı, varlığı, yokluğu, kaybetmeyi̇, kazanmayı, kısacası her anlamıyla hayati öğrendiğim; Tüm bu yönleriyle; Geçmişimden teslim alarak, geleceğe taşımam gerektiğine inandığım önemli̇ bir miras. Ben, bugün bu mirası geleceğe daha huzurlu, daha mutlu ve daha sorunsuz taşımak için adayım. Evet sevgili komşularım, Kartal için kurduğumuz hayaller, gerçekleştirmek için Koyduğumuz hedefler var. Bu hayalleri̇ hayata geçirmek ve bu hedefleri̇ bir bir gerçekleştirmek için, sizlerle birlikte kuracağımız gönül köprümüz ile Kartalımızı geleceğe birlikte taşıyacağız. Ulu ozan Yunus Emre’nin; “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi̇ için, dostun evi̇ gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” dizelerinde belirttiği gibi Kartal’da gönüller yapmaya adayım…

Değerli̇ komşularım, Kartal’da öncelikle 31 mart günü birlikte bir başarı hikayesi yazacağız. Günlerdir, Kartal’da; sıkmadığımız el, dokunmadığımız omuz, bakmadığımız göz, selam vermediğimiz bir komşumuz kalmadı. Sabahın ilk ışıkları ile sokağa çıkıyor ve gecenin geç saatlerine kadar hep birlikte, büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Bunu birlikte başaracağız. Bu başarı hikayesinin öznesi̇ bizler olsak da, kahramanı sizler olacaksınız. Bu hikayeyi sizlerle birlikte yazacağız.

Değerli̇ komşularım, proje ekiplerimiz, konuların uzmanları ve teknik kadrolarımız ile günlerdir yoğun bir çalışma içindeyiz. “Daha fazlası için” diyerek çıktığımız bu yolda “Kartal’a artı değer” katacak Projeler geliştirdik. Kartal’ın ihtiyaçlarını bilen bir arkadaşınız olarak, 5 yıllık meclis üyeliğim süresince; Kartal için, daha iyisi ne olabilir diye düşündüm. Değerli̇ dostlarım, bahsettiğimiz projeleri̇ bir bir hayata geçirirken; sosyal devlet ilkesini benimseyen; yerel hizmetleri etkin, hızlı ve verimli sunan, yaşam kalitesini yükseltecek, karar alma süreçlerine; sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odalarını, meslek örgütlerini, spor kulüplerini ve muhtarları aktif bir şekilde dahil eden; daha ulaşılabilir, insan ve çözüm odaklı, daha katılımcı, daha demokratik, daha üretken, daha sorgulanabilir, sosyal yönüyle güçlü, daha mutlu, daha düzenli̇, örnek bir Kartal’ı birlikte kuracağız.