TÜGVA’dan Kartal’daki devlet okulunda gövde gösterisi, Taşyürek de katıldı

- Yorumlar

TÜGVA Kartal ilçe teşkilatı, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen TÜGVA VEFA GECESİ 2019’da gövde gösterisi yaptı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetim kurulu üyesi olduğu TÜGVA, Kartal’da etkinlik düzenledi. Etkinliğe katılanlar arasında Kartal’daki imam hatip okullarıyla çok yakından ilgilenen Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka’nın yanı sıra AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek de hazır bulundu. Düzenlenen etkinlikte Aka ve Taşyürek gibi isimlere TÜGVA tarafından plaket taktim edildi.

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜGVA Kartal İlçe Temsilcisi Mustafa KIRAÇ, ”TÜGVA Kartal olarak kuruluşumuzdan bugüne gerek bizzat vakfımızda görev alanlara, gerekse açtıkları yollarla, dualarla vakfımızı destekleyen herkese vefa duygusu gereği bu geceyi tertip ettik.” dedi. Sinevizyon gösterimlerinin, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin, ilahilerin, ezgilerin ve Çanakkale Türkülerinin yer aldığı programda ayrıca ilahi sanatçısı Hakan Taha sahne aldı.

Kamudan yoğun katılım

Programa katılanlar arasında; Kartal İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Baturalp Eliçevik, Eğitim Bir Sen 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Eşref Ergün, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Dursun Teyran ve Bahtiyar Çakmak, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Volkan Pullu, Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Güven Yıldız, Kartal Müftülüğü Şube Müdürü Yunus Tekin, Kartal Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Okan Horoz, okul müdürleri, öğretmenler, din görevlileri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda kamu görevlisi katılım sağladı.

tugva kartal

tugva kartal

Fotoğraflar: TÜGVA Kartal Facebook sayfası

x