Erdoğan: İstanbul artık İslambul’dur

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Gaziosmanpaşa mitinginde hem HDP eş başkanı Sezai Temelli’ye hem de Yeni Zelanda’da camiye saldırı düzenleyen teröriste çattı.

Bu adam Kürt değildir, onu da söyleyeyim

Erdoğan, “Değerli kardeşlerim bu adam Kürt değildir, onu da söyleyeyim. Bu adam ipsiz sapsız birisidir ve Kürt kardeşlerim üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Benim ülkemde Kürdistan var mı? Bizim ülkemizde Güneydoğu Anadolu Bölgemiz var, Doğu Anadolu Bölgemiz var, Karadenizimiz, Akdenizimiz, Egemiz var, Marmaramız var ama Kürdistan diye bir bölge Türkiye’de yok. Kürdistan’ı çok seviyorsan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan var, defol git oraya ama bu ülkeyi bölmeye hiçbirinizin ne hakkı ne yetkisi yok.” dedi.

KİMSİN ULAN SEN?

Erdoğan, “Özellikle dost düşman herkesin gözünü diktiği bu mübarek şehre, aziz İstanbulumuza çok büyük yatırımlar yapık. Ne diyor o alçak, 49 tane kardeşimizi şehit eden o namussuz, diyor ki ‘Anadolu Yakası’nda kalabilirsiniz ama Avrupa Yakası’na geçmeyeceksiniz.’ Kimsin ulan sen? Kimsin sen? Şöyle tevessül et de gel bakalım buralara. O şimdi hesap yapıyor kendine göre ‘Ben 49 Müslüman’ı öldürdüm’, bize göre tabii şehit etti. Senin geçmişin de —tüfeklerin üzerine yazmışsın-, onlar geçmişte kaldı. Şimdi artık başka bir dünya var.” dedi.

ARTIK BURASI İSLAMBOLDUR

Erdoğan, “Biz, bu dünyada yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemiyoruz. Çok merak ediyorsanız gereği de olur, bunu da açıkça söylüyoruz. Tüm dünyanın göz bebeği olan İstanbul’a Konstantinapol ifadesini kullanan ey Netanyahu, oğlunun kulağını çek. Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz, terbiye metotlarımız farklıdır, sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz. Artık burası İslambol’dur.” dedi.

x