Bakan Soylu’ya hakaret eden Saadet Partililer mahkemeye sevk edildi

- Yorumlar

Yerel seçim çalışmaları kapsamında partisine oy istemek için İstanbul Üsküdar’da temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine tepki gösteren Saadet Partili vatandaşlara, “Hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz” dedi.

Soylu’ya hakaret ettiği iddia edilen Saadet Partililer polis operasyonuyla göz altına alındıktan sonra adliyeye sevk edildiler. Soylu’ya hakaret ettiği iddia edilen Saadet Partisi üyesi 2 kişi, “kamu görevlisine hakaret” suçundan mahkemeye sevk edildi.

AK Parti seçim irtibat bürosu önünde partililere hitap eden Soylu’ya “şerefsizler” diye bağırdıkları iddia edilen Saadet Partisi mahalle yöneticisi 2 kişi polis tarafından göz altına alınarak emniyete götürülmüştü. Emniyetteki işlemleri biten Saadet Partililer, savcıklık sorgularının ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’ndaki Anadolu Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildiler.

Süleyman Soylu: Hadi oradan densiz

T24’ün haberine göre, Soylu’nun ifadelerine dinleyicilerden tepki yükseldi. Bir katılımcının Saadet Partisi’yle ilgili sözlerini eleştirmesine karşılık veren Soylu, Saadet Partisi’ni ‘PKK’yi Meclis’e taşımak’la suçladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saadet Partili vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Soylu, kendisine tepki gösteren vatandaşa, “Hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz” dedi.

x