Altınok Öz: Bana beyni açık insan lazım

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Belediye Başkanlığı’nın 10. yılı dolayısıyla belediye personeliyle bir araya geldi. Toplantıda duygusal anlar yaşandı, Öz’ün çalışma arkadaşları ağlayarak Öz’e sarıldı. Öz’ün de duygulandığı görüldü.

Kartal Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Altınok Öz, “Bana beyni açık insan lazım. İnsanın başı kapalı olabilir, ama beyni açıktır. Başı açıktır ama beyini kapalıdır.” dedi.

Altınok Öz; “2009 yılında, Belediye Meclis Toplantısı’nda bir şey söyledim. Bana beyni açık insan lazım. İnsanın başı kapalı olabilir, ama beyni açıktır. Başı açıktır ama beyini kapalıdır. Ondan hizmet alamayız dedim. Ve o yolda da yürüdüm. 1969 yılında girdiğim partimde, Atatürk’ün kurduğu ilkelerden hiç sapmadan görev yapmaya devam edeceğim” dedi.

altinok öz beledi̇ye personeli̇ i̇le buluştu 3-kartal24

Altınok Öz’ün konuşmalarından satır başları şöyle:

– Benim rehberim olan insanı çok iyi tanıyorum. O da bu yolda yürüyordu. Benim rehberim bu ülkeyi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Tam bağımsız, mandayı kabul etmeyen, sömürgeyi kabul etmeyen, ülkenin insanlarına değer veren ve dünyaya kafa tutabilecek yürekte olan bir insandı. O yolda yürüdü. CHP’li biri milletin inançlarıyla ters düşmez. İnançlara saygılıdır. Emeğe saygılıdır. Altı okun ilkelerine saygılıdır. Cumhuriyet Halk Partisi, ulus devletini bu ülkeye getirmiştir

– Türkiye’deki bütün belediyelere örnek olacak kadar, ileri düzeyde Deprem Dönüşümü yapabilen bir belediyeyiz” diyen Başkan Altınok Öz, sözlerini şöyle sürdürdü; “En iyilerden biri değiliz, Deprem Dönüşüm konusunda birinciyiz. Bu işi ciddiye alan sizler, emek veren sizlersiniz. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Gururla söylüyorum ki her yerden Belediye Başkan Adayları proje vaatlerinde ‘Her mahalleye bir kreş açacağız’ diyor. Biz bunu yaptık. Bunu söyletebildiysek, Kartal Belediyesi’nin Kreşler Müdürlüğü’nün sayesindedir. 10 yıl boyunca, bu kadar hassas bir konuda çok iyi eğitim vererek bugünlere geldik. Kreşler Müdürü, sorumluları ve öğretmenlerimiz bir teşekkür ve alkışı hak ediyorlar. Bizim başarımız tek tek her birinizin başarısıdır, bu yüzden tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

– Ekonomik olarak en zor günlerden geçtiğimiz dönemlerde, Milli Emlak’a ait bütün arazileri planda parksa, park olarak yaptık. Niye yaptık? Ranta yönelmedik. Halkın nefes alacağı park alanlarına yöneldik. O ekonomik olarak çok zor dönemlerden geçtiğimiz zamanlarda, Milli Emlak’a ait bütün alanları park yaptık.

– Sizlerden istediğim şeyler var. Atatürk’ü mutlaka okuyun ve mutlaka bilin. Mevlana’yı mutlaka okuyun, bilin. Bektaşiliği mutlaka öğrenin. Bunları bilmeden kimlik sahibi olmaya kalkmayın lütfen. Ya olduğunuz gibi gözükün, ya da göründüğünüz gibi olun. Hepinize saygılar sunuyorum, teşekkür ediyorum.

altinok öz beledi̇ye personeli̇ i̇le buluştu

altinok öz beledi̇ye personeli̇ i̇le buluştu 2

x