İYİ Partili Milletvekili’nden Erdoğan’a Maltepe tepkisi

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Maltepe’deki konuşmasında Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘vatan hain’ söylemlerine, “Biz senden daha iyisini yaparız deyince niçin vatan haini oluyoruz?” ifadeleriyle cevap verdi.

Yavuz Ağıralioğlu, Yeniçağ’da yer alan habere göre yerel seçim çalışmaları kapsamında Maltepe’de vatandaşlarla buluştu. Burada konuşan Ağıralioğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefete yönelik ‘vatan haini’ söylemlerine cevap verdi. Ağıralioğlu, “Tayyip bey de duysun! Sen, senden öncekilerden daha iyisini yaparım deyince vatansever oluyorsun da biz senden daha iyisini yaparız deyince niçin vatan haini oluyoruz?” ifadelerini kullandı.

Yavuz Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Biz bu memlekette yaşamayı isteyen herkesten oy istiyoruz. Türk devletinin herkesin oyunu istiyoruz. Biz herkesten oy istiyoruz. Bin yıllık kardeşliğimize itimat ettiğimiz herkesten oy istiyoruz. Eruh baskınından beri asker gönderdiğimiz çocuklarımızı tabutlara sarılmasına neden olan PKK’dan asla oy istemiyoruz. Kandil’i meşru görenlerden oy istemiyoruz. Abdullah Öcalan’ı sevenlerden oy istemiyoruz. 15 Temmuz alçaklığından milletin bağrına sağlanmış hançer olan FETÖ’cülerden oy istemiyoruz. Bunlarla bizi itham eden hükumet haddini bilsin diye söylüyorum. Bu FETÖ’cüler bu PKK’lılar kimin kucağında büyüdülerse onlara oy versinler. Biz memleket evlatlarından oy istiyoruz.