Kartal Semiha Şakir Anadolu Lisesi’nde afet bilgilendirme eğitimi

Kartal Belediyesi tarafından doğal afetlere karşı sosyal bilinç oluşturma amacıyla Kartal’daki eğitim öğretim kurumlarında deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri Kartal Semiha Şakir Anadolu Lisesi’nde devam etti.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma ekiplerinin, doğal afetlerde yapılması gerekenleri anlattığı ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Kartal Semiha Şakir Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. İki oturum halinde toplam 300 öğrencinin katıldığı eğitimde Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar afet bilinci ve afet öncesi ve sonrasında neler yapılması gerektiğini anlattı.

kartal beledi̇yesi̇ okullarda afet bi̇li̇nci̇ eği̇ti̇mleri̇ne devam edi̇yor (1)-kartal24

Olası bir İstanbul depremine ve diğer doğal afetlere yönelik hazırlanan ‘Temel Afet Bilinci Eğitim’ projesi kapsamında öğrencileri, afet sırasında neler yapılması gerektiği, afet ve acil durum çantasının hazırlanışı ve acil durum telefonları hakkında bilgilendiren uzmanlar, öğrencilere afet sırasında nasıl davranmaları gerektiği konusunda da hayat kurtaran ipuçları verdi. Anlatılanların uygulamalı olarak da gösterildiği eğitim sırasında öğrencilerin sorduğu sorular ekip tarafından yanıtlandı.

kartal beledi̇yesi̇ okullarda afet bi̇li̇nci̇ eği̇ti̇mleri̇ne devam edi̇yor (4)-kartal24