İmamoğlu Kartal’da şehit yakınları ve gazilerle buluştu

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Kartal’da, şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu’na, CHP’li Kartal Belediye başkan adayı Gökhan Yüksel eşlik etti.

Toplantıda ilk konuşmayı CHP’nin Kartal Belediye başkan adayı Gökhan Yüksel yaptı. Doğma büyüme Kartallı olmasından dolayı Kartal halkına hizmet etmekten büyük keyif aldığı için aday olduğunu belirten Gökhan Yüksel, projeleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yüksel’in ardından konuşan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ”Toplumun borçlu olduğu kesimlerle bir aradayız. Savaş, terör dünyanın hiçbir yerinde olmasın. Şehit ailelerimiz bizimdir. Evlatları bizim evlatlarımız. Anneleri babaları bizim anne babalarımız. Gazilerimiz de aynı. Engelliler, bir şehirde hayata katılamıyorsa, dahil olamıyorsa yöneticiler olarak başarısız olmuşuzdur. Sizler, bizim başımızın tacısınız. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve de engellilerimiz, sizler bizim sorumluluğumuzsunuz. Sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Sizlere layık birer belediye başkanı olacağız. Hepinizin huzurunda buna söz veriyorum” dedi.

Seçim atmosferinin yarattığı gergin ortamdan yakınan İmamoğlu, “Televizyona çıkıyorlar, Allah, bağırıp çağırıyorlar. ‘Sen milli değilsin, ben milliyim. Sen şöylesin, ben böyleyim.’ Hiç birinin malzemesi olmayacağız arkadaşlar. Büyük bedeller ödemiş şehit ailelerimize ve gazilerimize sesleniyorum. Bu konuda çok hassas davranmalısınız. Bunlara müsaade etmeyin. Sizler, bu duygularınızla aslında çok siyaset üstü kavramlarsınız. O bakımdan, bu dili kullananlar, ne yazık ki ülkenin mevcut durumuna bence yanlış yapıyorlar. Hatta biraz ileri gideyim, ihanet ediyorlar. Yapmasınlar.” diye konuştu.