Taşyürek: Efsane içişleri bakanımız Süleyman Soylu gönlümüzün en güzel yerinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kartal Kurfalı’da vatandaşlara seslendi. Cumhur ittifakı kapsamında MHP ile AK Parti’nin ortak yerel seçim çalışmaları kapsamında Kurfalı’da MHP teşkilatından vatandaşlara hitap eden Soylu, önemli mesajlar verdi.

Taşyürek: Süleyman Soylu gönlümüzün en güzel yerinde

AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Ebubekir Taşyürek, “Türkiye’nin efsane içişleri bakanımı Sayın Süleyman Soylu Beye şahsım ve sizler adına hoş geldin diyorum. Yaptığı hizmetlerle aziz milletimizin gönlünde taht kuran, bir yiğit adam olan Süleyman Soylu Bey, inşallah bu millet yaşadıkça, kıyamete kadar gönlümüzün en iyi ve en güzel yerinde her zaman yaşayacaktır.” dedi.

Taşyürek’in ardından Soylu konuşma yaptı. Soylu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Bize köylü dediler

– Bize köylü dediler, kasketliler, poturlular, şalvarlılar dediler. Hep küçümsediler bizi. Hatırlarsınız, bu ülkede emekli maaşı verilemiyordu da, IMF kapılarında süründürdüler bizi. Doktorların 5 dakika yüzünü görebilmek mucizeydi bu ülkede. Herkesten torpil arıyordu bu millet. Gecenin bir saatinde acaba battaniyeyle gitsem, yarın sabah doktoru görebilir miyim diye endişe ediyorlardı. İlaç sırasında kalp krizi geçirip ertesi gün gazete manşetlerinde duyduğumuz insanlar. Benzin alınamazdı, mazot alınamazdı. Bu ülkede bunları çektik. Bu millet çok çekti. Bu ülkede darbeler yaptılar. 15 Temmuz’da en son o Amerikan uşağının, o Pensilvanya’daki şarlatanın gerçekleştirdiği darbe. 10 yıllardır bu milletin yakasından düşmediler.

O kadına dört duvar verdik

– Kadın öyle demedi mi, “Biz sırtımızı PYD’ye dayadık” dedi. Dedik ki şimdi sana 4 tane duvar verdik. İster o duvara yasla, ister o duvara yasla, ister o duvara yasla, ister o duvara yasla. Hangisine yaslarsan yasla. 13-14 yaşındaki kızlarımızı alıp dağa götürüp o Kandil’de o ahlaksız hayvan Murat Karayılan’a, o hayvan Cemil Bayık’ın masasına meze yapanlara burnundan fitil fitil getirmezsek millet hesabını sorsun.

haysiyetsiz ve karaktersiz vekilleri var

– Bunların vekilleri var, ama ben onlara milletin vekilleri diyemiyorum. Çünkü bizim milletimizin böyle haysiyetsiz ve karaktersiz vekilleri olamaz. Bunlar terörün, Kandil’in, PKK’nın vekilidir. Açık ve net.

– Şimdi yeni bir kumpas kurmaya başladılar. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi meclis üyeliği listelerinde PKK’lılar var.

– Nükleer Santralleri, yer mühimmatlarımızı yapamazsınız dediler. Ohhhhhhhh, yaptık mı, yaptık. Çıldıracaklar.