Kemal Kılıçdaroğlu Kartal’da vatandaşlara hitap etti

Başkan adayı Gökhan Yüksel’in de eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, seçim otobüsünden vatandaşlara hitap ederek 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili önemli mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’e destek vermelerini istedi.

Mitinge katılanlar arasında CHP Genel Başkan Yardımcıları Fethi Açıkel, Seyit Torun, Gamze Akkuş İlgezdi ve Tuncay Özkan, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Burak Tok, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlarından Mustafa Kul ile CHP’ye katılan Yaşar Okuyan hazır bulundu.

kilicradoglu kartalda

CHP’nin Kartal Belediye Başkan adayı Gökhan Yüksel konuşmasında, “Kartal’daki yürüyüşümüz büyüyerek, güçlenerek, sizlerle birlikte omuz omuza, dayanışma içerisinde Mart’ın sonunu bahar yaparak devam edecek. Kıymetli Kartallı komşularımız için çok güzel projeler hazırladık. Çevreyle ve doğayla bütünleşik olarak, yeşille buluşarak piknik yapabileceğimiz, çocuklarımızın spor yapabileceği alanları hayata geçireceğiz. Sizler için yaşamı kolaylaştıracak projelerimiz olacak. Karlıktepe Mahallemizde kreşiyle, spor tesisiyle yeni yaşam merkezleri gelecek. Ama her şeyden önce, Kartal’da ve tüm Türkiye’de dostluğu, kardeşliği, arkadaşlığı, komşuluğu, birliği ve beraberliği getirmek için bütün sevgimi ve güler yüzümü katıp herkesin belediye başkanı olmak için elimden gelen gayreti göstereceğim. Artık bu ülkede ağzımızın tadı yerine gelmeli. Birbirine bağıranlar ve kötüleyenler değil, komşusuyla dayanışma içerisinde olan, sevgisini, güler yüzünü Kartallılarla paylaşanlar olarak Kartal’da Türkiye’ye örnek olacak işler yapacağız. Burada doğup büyüdüm, çocukluğum Kartal’da geçti. İçinizden biri olarak hepinizden desteğinizi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Gökhan Yüksel’in konuşmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu vatandaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

– Diğer belediye başkan adayları arkadaşlarıma söylediğim gibi kendisine de söyledim: ‘Şu mahalle bana oy vermedi, şu mahalle verdi’ gibi bir ayrımcılık yapayım demeyeceksin. Kim olursa olsun, nerede olursa olsun, kimliği, inancı ne olursa olsun, hangi mahallede oturursa otursun, herkese eşit hizmet götüreceksin. Yine söyledim. Eğer bir mahalle yoksulsa, o mahalleye pozitif ayrımcılık yapacaksın. Yani biraz torpil yapacaksın. Daha fazla hizmet götüreceksin. Amaç, Kartal’da yaşayan herkes huzur içinde birlikte yaşasın.

– Kavgasız bir dünya istiyoruz. Birlikte yaşayacağımız bir dünya, bir Türkiye, bir İstanbul ve bir Kartal istiyoruz. O nedenle Kartallıların bu görevi yaparken, yani sandığa gidip oy verirken bütün bu gerçekleri düşünmelerini istiyoruz.

– Efendim Türkiye’nin beka sorunu var. Türkiye’nin beka sorunu varsa, 17 yıldır bu memleketi kim yönetti? Fransızlar, Kanadalılar mı yönetti? 17 yıldır yönetiyorsan ve Türkiye’nin beka sorunu çıkıyorsa, bunun sorumlusu her halde sensin. Esnaf, çiftçi, emekli, işsiz, sanatçı değil. Kim sorumlu? Dünyanın her tarafında bir sorun varsa, o işin sorumlusu, o sorunu çözmeyen adamdır.

– Yarın gideceksiniz, diyeceksiniz ki ’17 yıldır tek başına yönetiyorsun, ne istediysen aldın, istediğin kanunu çıkardın, istediğin kararnameyi çıkardın, istediğin valiyi tayin ettin, ne istediysen yaptın. 2 trilyon dolar vergi topladın, 70 milyar dolarlık özelleştirme yaptın, 500 milyar dolar borçlandın. Soru şu, beni niye soğan kuyruğuna mahkum ettin? Ne istediysen ben sana verdim. Her türlü parayı, imkanı verdim, saray dedin sarayı da verdim, niye beni soğan kuyruğuna soktun?’ Bunu herkesin sorması lazım. Bu kuyruklar varlık kuyruğuymuş. Ben bilmez miyim o düşünceyi? Varlık kuyruğu olsa en başta sen yer alırdın, ben bunu bilmez miyim? Sarayda oturanlar vatandaşa hizmet edemez, sarayda oturanlar vatandaştan kopmuş insanlardır.

kilicradoglu kartalda