Ekrem İmamoğlu’ndan sandık görevlilerine önemli hatırlatma

- Yorumlar

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyeleri ile Kağıthane Seyrantepe’deki genel merkez binasında buluştu. İmamoğlu, geçmiş seçimlere de hatırlatma yaparak CHP’nin oylarının ilk başta düşük gösterildiği sonuçlara itibar etmeden vatandaşlardan sandıkları terk etmemesini istedi.

“Sakın itibar etmeyin, işinize bakın”

“Seçim günü, bazı manipülasyonlar, sizin kafanızı karıştırıcı bazı işlemler olacaktır” diyen İmamoğlu, “Sakın itibar etmeyin. Efendim, ‘Sonuçlar belli oldu’. Şu oldu, bu oldu, falan. Bazı, malum ajanslar üzerinden bu işlere girişeceklerdir. İşinize bakın. (bir ajansın adının söylenmesi üzerine.) Bizim burada ‘Halk Ajansımız’ var” dedi.

İmamoğlu sözlerini “Bu seçimin zorlu olacağını biliyoruz. Laf aramızda kalsın, bu arada öndeyiz, kazanıyoruz. Ama çok çalışmamız lazım. İyi ki bu adam seçilmiş, diyecekler. Bu bir, öz güven patlaması, egoistlik değil, asla öyle düşünmeyin. Bu, İstanbul’u yürekte hissetme işi. Başka hiçbir şey değil” diye tamamladı.

x