Erdoğan: Benim milletime Ikarus otobüsler layık mı ya, milletime niçin Mercedes olmasın

- Yorumlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yenikapı’daki mitinginde vatandaşlara hitap ederek partisine oy istedi.

Erdoğan, “İstanbul’da toplu taşımada 1994 öncesinde Ikarus marka otobüsler vardı, pislikten geçilmezdi, kokudan durulmazdı, mazot ve yağla kalkılırdı, benim milletime Ikarus otobüsler layık mı ya, milletime niçin Mercedes olmasın, Man olmasın, BMC olmasın” dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

Bakanlıkların yanında büyükşehir belediyeleri de çok büyük hizmetlere imza attı. Toplu taşımada 1994 öncesinde kentte 1596 otobüs vardı, Ikarus marka bu otobüsler pislikten geçilmezdi, kokudan durulmazdı, oturulan yerden mazot ve yağla kalkılırdı. Benim milletime Ikarus otobüsler layık mı ya. Milletime niçin Mercedes olmasın, Man olmasın, BMC olmasın. Bunları getirmemiz lazım. Diğerlerinde de havalandırma falan yoktu. Ama bunlarda havalandırmayla, her şeyiyle bu otobüsler İstanbul’da sefere çıktı. Sayıyı nereye tırmandırdık. 6 bin 265 araçta, 775 hatta İstanbul’a ve İstanbulluya hizmet etmeye başladılar. Şu anda günde ortalama 4 milyon İstanbulluyu bunlar taşıyor. Otobüslerimizin yarısında ücretsiz internet hizmeti de veriliyor. Nereden nereye.

x